נשיא צפון קוריאה: "נפרק את הגרעין בתנאי שארה"ב לא תפלוש"

בפסגת בין הקוריאות הודיע קים ג'ונג און לנשיא דרום קוריאה שארצו תהיה מוכנה להתפרק מנשקה הגרעיני תמורת התחייבות אמריקנית לא לפלוש לשטחה

נשיא צפון קוריאה, קים ג'ונג-און, בישר לנשיא דרום קוריאה במהלך פגישתם בשבוע שעבר כי מדינתו תהיה מוכנה לוותר על הנשק הגרעיני שברשותה. קים התנה את ויתור הנשק הגרעיני בתנאי שארצות הברית תתחייב באופן רשמי לא לפלוש לתחומי קוריאה הצפונית.

על פי הדיווח בניו יורק טיימס, קים אמר כי הוא מעוניין לסיים את מצב המלחמה בחצי האי הקוריאני, וביקש בתמורה שארה"ב תבטיח שלא תפלוש לארצו. "אני לא מסוג האנשים שישגרו נשק גרעיני על הדרום, מעבר לאוקיינוס השקט או על ארצות הברית", הוסיף קים.

ממשלת דרום קוריאה מסרה כי "קים אמר כי יסכים להזמין מומחים ועיתונאים מדרום קוריאה וארה"ב כדי לחזות בהשבתת מתקן הניסויים הגרעיני האחרון במדינה. לדבריה, "קים הוסיף כי יבצע את המהלך עוד לפני הועידה והפגישה המתוכננת עם הנשיא טראמפ".

בתוך כך, הנשיא טראמפ העריך היום כי ייפגש עם קים בתוך 3-4 שבועות והבהיר: "כוח הוא מה שישמור עלינו מפני מלחמה גרעינית".

כזכור, ביום שישי האחרון נפגשו מנהיגי דרום וצפון קוריאה לפגישה היסטורית שנערכה באזור המפורז בגבול בין שתי המדינות ולחצו ידיים. בתום הפגישה חתמו השניים על הצהרה משותפת בה התחייבו לפעול יחד להפיכת חצי האי הקוריאני ללא-גרעיני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.