נשיא צרפת בזירת הפיגוע: "דאע"ש הכריז עלינו מלחמה"

אירופה תחת מתקפה: נשיא צרפת פרנסואה הולנד הגיע לעיירה בנורמנדי שבה השתלטו מחבלים על כנסייה ושיספו את גרונו של כומר ואמר "דאע"ש הכריז עלינו מלחמה", הודה הולנד. "עלינו להילחם במלחמה זו בכל האמצעים.

אירופה תחת מתקפה: לאחר ששה פיגועים רצופים בגרמניה ובצרפת, באירופה מבינים כי כלתה אליהם הרעה, וכי דאע"ש החליט למרר את חייהם. פרנסואה הולנד הגיע לעיירה בנורמנדי שבה השתלטו מחבלים על כנסייה ושיספו את גרונו של כומר ואמר "דאע"ש הכריז עלינו מלחמה", הודה הולנד. "עלינו להילחם במלחמה זו בכל האמצעים, אך לכבד את מגבלות החוק כי זה מה שהופך אותנו לדמוקרטיה". דאע"ש לקחו אחריות על הפיגוע: "אלו חיילים שלנו".

צפו באדיבות רשת

הבוקר פרצו שני חמושים לכנסייה העיירה באזור נורמנדי שבצפון צרפת והחזיקו במספר בני ערובה. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום, פרצו לכנסייה וירו בחוטפים שככל הנראה היו חמושים בסכינים. במהלך האירוע נרצח אחד מבני הערובה, כומר בן 84, כשעל פי הדיווחים שיספו המחבלים את גרונו. בן ערובה נוסף נפצע אנוש.

בתקשורת הצרפתית דיווחו כי בני הערובה שהוחזקו במקום הם כמרים ונזירות המשרתים בכנסיית סיינט אטיין דה רוורה הסמוכה לעיר רואן. רגון דאע"ש לקח אחריות לפיגוע. ב-13 ביוני 2016 מחבל שנשבע אמונים לדאע"ש ביצע מתקפה בביתו של מפקד משטרה ורצח אותו ואת בת זוגתו מול בנם בן השלוש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.