נשים בתפקידי מפתח- כן, אז בפוליטיקה- למה לא? / גדי אייזנשטיין

מדוע ה"עליהום" הגדול ושלילת הנשים החרדיות שרוצות להיות חברות בכנסת? האם הן תזקנה לציבור החרדי, האם הן תפגענה בו? בעצם…למה לא לתת לנשים חרדיות דריסת רגל בפוליטיקה??!

בראיון שנערך בין שני נשים חרדיות הועלו טענות שונות של שני צדדי המטבע. אשה חרדית קלאסית ורות קוליאן התווכחו בנושא: הכנסת נשים לפוליטיקה. רות מייצגת את מפלגת "ובזכותן", בעוד שמירי (החרדית הקלאסית), מייצגת את הדעה הרווחת בציבור החרדי (לא לתת לנשים להיכנס לפוליטיקה), וכעת, נשאל למה?

מדוע ה"עליהום" הגדול ושלילת הנשים החרדיות שרוצות להיות חברות בכנסת? האם הן תזקנה לציבור החרדי? האם הן תפגענה בו???

ייתכן כי התשובה מעט כואבת, אבל בשורה התחתונה, אף אחד לא יפסיד אם תהיינה נשים חרדיות בכנסת. יש נשים חרדיות בכל שאר תחומי המקצוע, כגון: עיתונאיות, נשות תקשורת, מנהלות הייטק שתופסות עמדות בכירות ותפקידי מפתח, ונחשפות לעולם הגדול, אם כך מה השוני בכך שהן גם תייצגנה את הנשים בכנסת? מדוע אשת תקשורת זה טוב וחברת כנסת זה גרוע? במה שונה עבודה זאת? הרי כולם יודעים ומודים שיבוא יום והחרדיות תשתלבנה בכנסת, בצבא (כן, כן, בצה"ל), במשטרה ובכל מקום אפשרי אז מהי הסיבה להילחם בהן כעת? מגיע להן להיות בכנסת.

אכן זה נובע מפתיחות אבל ממילא הציבור החרדי כבר השתנה (לצערנו), וכבר מה שהיה איננו. הכל הוא עניין של זמן. אם בעבר, צעקו על מחשב וסרטים והיום צועקים על אינטרנט האם המחשב והסרטים יעלמו? לא ולא. בכל פעם הרף יורד וצריך להבין כי אי אפשר לפסוח על שני הסעיפים, אם נותנים לנשים החרדיות דריסת רגל במקומות ציבוריים, יש לתת להן דריסת רגל בפוליטיקה ובכנסת.

הטענות, שכביכול, נשים רבות מתנגדות ואין זה דעת תורה- נכונות, אבל כל עוד נשים מכהנות בתפקידי מפתח, ניתן להן את הזכות והיכולת לרוץ לכנסת. ניתן להן את הזכות ליטול חלק בפוליטיקה.

הטענה שזה לא צנוע וכל כבודה בת מלך פנימה צריכה לשלול מהנשים את הזכות לעבוד באופן כללי. כאשר האישה יכולה לעבוד ולהיות בתפקידי מפתח במקומות אחרים יחד עם גברים, אז מה ההבדל?!

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.