נשים חרדיות: נסיעה עם פלסטינים? סיוט! (וידאו)

לאחר שנים של סבל שר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיבל הבוקר את ההחלטה לאסור על פועלים פלסטינים להשתמש בקווי האוטובוסים – השמאל זועם אולם החרדים במודיעין עילית מברכים: נקווה שהסיוט נגמר – צפו בוידיאו כך נראת שגרה באוטובוס עם פלסטנים

לאחר שנים של סבל שר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיבל הבוקר את ההחלטה לאסור על פועלים פלסטינים להשתמש בקווי האוטובוסים של המתיישבים, ביהודה ושומרון.  גורם בלשכת שר הביטחון הגיב הבוקר כי ההחלטה על איסור הנסיעה לפלסטינים נועדה רק להבטיח את ביטחון האזרחים בתחומי הקו הירוק.

צפו: נוסעים ערבים יושבים מאחורי אישה בקו אוטובוס של סופרבוס לבני-ברק.

על פי הפרסום בהארץ,  מדצמבר הקרוב יחויבו פועלים פלסטינים, שנכנסים לישראל לעבודה בגוש דן ובשרון, לחזור דרך מעבר אייל,  על הפלסטינים ייאסר לחזור באוטובוסים שנוסעים לאריאל דרך כביש חוצה שומרון.

גם תושבי מודיעין עילית כועסים על כך שמידי יום הם נאלצים לנסוע לצד עשרות בני מיעוטים, שעולים ומתיישבים במקומות של הנשים החרדיות שחלקן נאלצות לעמוד בנסיעה בשל החשש להתיישב בקרבת הפלסטינים.

תושבים במודיעין עילית הגיבו לקוקר על ההחלטה ואמרו שהם מקווים כי אחת ולתמיד ימנע הצבא מהפלסטינים לעלות לאוטובוסים.

לפני כשנה פרסם כותב השורות סרטון שבו נוסעים ערבים יושבים מאחורי אישה בקו אוטובוס של סופרבוס לבני-ברק. מאז קווים החליפה את סופר בוס והמראות שבים על עצמן מידי יום,  נשים רבות מתלוננות ומפחדות להתיישב לצד הערבים,  "זהו סיוט, אנו מפחדות כל הנסיעה כי הם יפעילו את המטען, במיוחד בימים כאלו מתוחים". הן אמרו.

יש לציין כי צה"ל התנגד לעמדת שר הביטחון בטענה כי אין בדבר שום בעיה ביטחונית, מה שצה"ל לא יודעים, על הסבל שחווים כמידי יום תושבי מודיעין עילית עם הפועלים הערבים.

 

גורם ביטחוני בלשכת שר הביטחון הסביר הבוקר  להארץ כי "מדובר בהחלטה ממניעים ביטחוניים בלבד, שלא תמנע מהפלסטינים לצאת לעבודה ולהמשיך להתפרנס. אף אחד לא מונע מהפלסטינים להמשיך לעבוד בתוך שטח ישראל ולהגיע למחוז חפצם. להיפך. העניין הוא ביטחוני נטו, ומטרתו לפקח על הכניסות והיציאות לתוך שטח ישראל, ובכך להקטין את הסיכויים לפיגועים בתוך שטח ישראל".

חרדים נוסעים עם ערבים.
חרדים נוסעים עם ערבים.

לדברי הגורם, "כניסת ויציאת פלסטינים המאושרים להגיע לישראל, על בסיס יומי, ייעשו דרך אותו מעבר ויאפשרו פיקוח ובקרה. בכך תוכל מערכת הביטחון לשלוט על הנכנסים והיוצאים, ולמנוע מצב שבו פלסטינים נשארים בישראל באופן בלתי חוקי במקום לשוב לבתיהם, עד כדי סכנה כי בכך ייתכנו פיגועים. זה מנגנון שאמור לצמצם את נוכחותם של שוהים בלתי חוקיים ולהקטין את הסיכון לפיגועים מצד אחד, אך לאפשר מצד שני לפועלים פלסטינים להמשיך להתפרנס בתוך שטח ישראל. זה משהו שכל מדינה ריבונית עושה כדי להגן על עצמה. צריך לזכור שבעבר כבר בוצעו פיגועים קשים בשטח ישראל על ידי שוהים בלתי חוקיים. ברור שיש לעיתון 'הארץ' אינטרס להציג באופן מעוות ומסולף עניין ביטחוני שכזה, אבל למרות זאת, אנחנו חייבים לצמצם ככל האפשר את הסיכון לפיגועים מבלי לפגוע באפשרויות העבודה של הפועלים הפלסטינים".

 

בעקבות הפרסום פרסם חבר הכנסת מוטי יוגב הודעה. "אני מברך את שר הביטחון ואת מערכת הביטחון, שהבינו את מצוקת תושבי השומרון, שלמעשה נלקחה ממנו תחבורה ציבורית והם פועלים כעת למתן מענה נוסף שיסדיר הן את תחבורת הפועלים הפלסטינים וישיב את התחבורה הציבורית לתושבי וליישובי השומרון היהודים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני גם מצטרף לברכות על מיגור התופעה המזעזת

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב