הנשים שעשו את השבוע

השבוע עם הטייסת החרדית הראשונה ועד הנשים הראשונות מלאניה של ארה"ב וקייט מידלטון של בריטניה

השבוע בחרתי את הטייסת החרדית הראשונה נחמה שפיגל נובק –שהטיסה את ראש הממשלה ורעייתו לפגישת פסגה עם ממשלות יוון וקפריסין.

כאישה וכאמא שצריכה להיאבק יותר על זכויות מהמקום הכי רגיל שלנו, כי אנחנו כחדריות לא עושות צבא או שירות לאומי ולכן הדרכים פחות נסללות לפנינו.

את רוב הלימוד לתואר אנחנו עושות כבר עם הריון או/ו ילד ראשון. הנשים החרדיות שאני מכירה או חברותי כולן בעלות תואר או מקצוע וכולנו מגדלות את הילדים במקביל לעבודה סזיפית בחוץ כעצמאיות או כשכירות. הבחירה שלנו היא להביע את עצמינו כמה שיותר בבית או בעסק או בעבודה. כל אחת וההחלטה שלה!

קצת על האישה שלנו השבוע!

נחמה התקבלה לקורס הטייסים של אל על בשנת 2015 וסיימה אותו לפני מספר חודשים בהצלחה. היא התחנכה במוסדות בית יעקב, נשואה ואמא ל-4 ילדים, חובשת פאה, ומתגוררת ביישוב חרדי בסמוך לירושלים. בגיל 20 החלה ללמוד טיסה בארה"ב, וקיבלה רישיון טיס אמריקני ומאז ניסתה להתקבל לקורס הטיס של חברת אל על. בשנים האחרונות היא עברה את דרישות הסף, אך מאחר שלא שירתה בחיל האוויר, נפלה על סעיף היעדר שעות טיסה מספיקות.

הטייסת החרדית

בשל כך היא טסה לארה"ב בכל שנה, כדי להשתלם בטיסה ולצבור שעות. לאחר שעברה את הדרישות והמבדקים, קיבלה בשנת 2015 את ההודעה שהתקבלה לקורס הטייסים של 'אל על' שנפתח באוקטובר.

במהלך הקורס ילדה, ולאחר חופשת לידה חזרה לקורס והשלימה אותו בהצלחה.

לפני העלייה למטוס התייחס נתניהו לעובדה שהטייסת החרדית הראשונה נחמה שפיגל נובק היא שתטיס את המטוס לסלוניקי, "אנחנו הולכים עכשיו לפגוש את הטייסת החרדית הראשונה. אתם מוזמנים להצטרף. הראשונה, אבל לא האחרונה", אמר.

 

2) האישה הראשונה והמדוברת ביותר אחרי ביקורה בארץ הקודש, מה שנתן לנו חשיפה על קולקציה מדהימה שהיא לבשה לכל אירוע, אין מה לעשות לאישה יש לוק  שנעים לנו להעביר עליו ביקורת. מלניה טראמפ עברה רשמית לבית-הלבן, הגברת הראשונה שהתגוררה עד כה בפנטהאוז של המשפחה במגדל טראמפ בניו-יורק, נראתה לצד בנה והנשיא כשהיא יוצאת ממסוק הנשיאותי שהנחית אותה במדשאת הבית-הלבן.

מלאניה טראמפ (צילום: שמוליק אלמני / לע"מ)

 

3) בברטניה חחגגו את יום הולדתה ה91 של המלכה אליזבט, אירוע שמאפשר להתענג על האופנה של הדוכסית מידלטון. ואנחנו אוהבות לעקוב אחרי הסטייל שלה. קייט מדלטון הגיעה לחגיגה כשהיא לבושה בשמלה וורודה מבית מקווין. שמלה בוורוד העמוק  לעומת הצבעים הפסטלים שהיא תמיד רגילה ללבוש.

קייט מידלטון (צילום: מתוך האינסטגרם)

השמלה עשויה כותנה, משי וצמר, עם חצאית פליסה וראפלס במותניים, בסיס השמלה בדגם הראשון והמקורי היה ללא שרוולים ארוכים והארכה של המכפלת. זוהי לא הפעם הראשונה שבבית מקווין עורכים שינויים בדגמים מקוריים עבור קייט. באירועים עם קוד לבוש, היא נמנעת מלחשוף כתפיים וזרועות. כובע תואם ועגילים שהושאלו מהמלכה השלימו את המראה הנכון עבור הנסיכה הצעירה שיום אחד תהיה מלכה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.