נשק יום הדין של פוטין

רוסיה חושפת את נשק יום הדין – 'שטן 2' – הטיל הגרעיני שיכול למחוק מדינות שלמות {שטן 2}

פיתוח נשק גרעיני מהדור הבא היה עד כה 'סוד גלוי', כאשר נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שואף להחליף את ארסנל הטילים הבליסטיים הביניבשתיים שמסתמך על טילים מסוג SS-18, או בשמם הנפוץ יותר, 'שטן'.

טיל הדור הבא, RS-28 Sarmat, יכול להכיל עד 10 ראשי נפץ גרעיניים גדולים או 16 קטנים יותר, ויש לו היכולת להשמיד אזור בגודל של צרפת או טקסס, מה שגרם לו לזכות בתואר המפוקפק 'שטן 2'.

המהנדסים הרוסים חשפו לראשונה תמונות של הטיל שצפוי להתחיל להיכנס לקווי היצור בשנת 2018.

מומחים ממוסקבה טוענים שהטיל החדשני יכול לחמוק ממערכות הגנת הטילים המערביות ויש לו טווח של עד 10,000 ק"מ – מה ששם את לונדון, החוף המזרחי והחוף המערבי של ארה"ב בסיכון.

גנרל בצבא רוסיה מזהיר כי רוסיה וארה"ב על סף עימות מסוכן, לדבריו, "הנשיא ולדימיר פוטין קורא תיגר על ההגמוניה האמריקאית הבינלאומית, עם איומים להגיב נגד ארה"ב שהציעה להטיל סנקציות בתגובה להפצצה רוסית בחאלב, רוסיה תגיב בחומרה אם הסנקציות יפגעו בכלכלה הרוסית. מומחי מדיניות צבאיים וזרים במוסקבה מאמינים- שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ומנהיגים מערביים הולכים על חבל דק ומסוכן"

"על פי דיווחים ממוסקבה, רוסיה כבר החליטה לנתק את היחסים הדיפלומטיים עם ארה"ב לאחר הבחירות בארה"ב שיתקיימו ב -8 בנובמבר. ההחלטה לנתק קשרים באה לאחר שמזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ביטל תיאום בהקשר לסוריה".

יבגני, בוזניזקיר ראש מרכז PIR הרוסי אמר, 'אם אנחנו מביאים בחשבון את 'המלחמה הקרה' האחרונה, אז אנחנו כרגע איפשהו בין הקמת חומת ברלין ומשבר הטילים בקובה.

בתוך כך הנשיא הרוסי באופן מוזר שולח איומים למערב בהצגה פומבית של כוח. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין החל במלחמה קרה חדשה עם ארה"ב. מומחים מחזקים את ההשערה הזו ואומרים, כי רוסיה חתמה לעצמה להתחיל ב'מלחמה קרה' חדשה עם המערב שעלולה להוביל לעימותים ברחבי העולם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.