נתיבות המקום החם הבא בנדל"ן?

הסכם הגג מציב יעד אכלוס שעשוי להגדיל את אוכלוסיית העיר בכ-50,000 תושבים בתוך עשור

שר האוצר משה כחלון: "הסכם הגג ממשיך את התכנית שלנו להכפיל את המדינה, מזניק קדימה את נתיבות ומאפשר לה להמשיך לצמוח ולהתפתח. ההסכם יאפשר לכל בן נתיבות שירצה לגור בעיר להמשיך ולגור בה במסגרת תכנית מחיר למשתכן וליהנות מדירה במחיר מופחת. מדינת ישראל מוותר על הכנסות של מיליארדי שקלים בכדי לאפשר לכל זוג צעיר בישראל להגיע לקורת גג. 46,000 זוגות צעירים שכבר זכו במחיר למשתכן ועשרות אלפים נוספים שיזכו בשנה הקרובה אומרים את דברם, לא מתרגשים מהכפשות ומביעים אמון בלתי רגיל במדיניות הממשלה. אנחנו נמשיך לפתח ולבנות את מדינת ישראל לאורכה ולרוחבה."

אמש נחתם הסכם גג בין עיריית נתיבות ומדינת ישראל במעמד ראש הממשלה, שר האוצר, שר הבינוי והשיכון, ראש מטה הדיור, מנהל רשות מקרקעי ישראל וראש עיריית נתיבות.

הסכם הגג שנחתם בנתיבות משרטט את מגמות האכלוס וכיווני התפתחות של העיר בעשור הקרוב עם 13,103 דירות שייבנו בשכונותיה המערביות, בהשקעות ממשלתיות חסרות תקדים של כ- 4.7 מיליארד שקלים בתשתיות צמודות, תשתיות על, מוסדות ציבור ושדרוג שכונות ותיקות. הסכם הגג מציב יעד אכלוס שעשוי להגדיל את אוכלוסיית העיר בכ-50,000 תושבים בתוך עשור ולהכפיל את מספר תושביה מה שיהפוך אותה לעיר מחוז מרכזית בנגב הצפוני. עם החתימה על ההסכם ניתן האות לפרסום המכרז הראשון לשיווק 2,045 יחידות דיור שכמחציתם יוצעו במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן".

הבניה תתבצע בחמש שכונות חדשות: רמות יורם בה ייבנו 5,166 יחידות דיור על פני 1,740 דונם, מעלות הנחל שתאוכלס ב-3,288 דירות חדשות על פני 2,195 דונם, נווה שרון א' וב' בהם ייבנו 2,696 דירות על פני 1,280 דונם, נתיבות מערב ב' עם 734 דירות חדשות על פני 135 דונם, רמות מאיר שתאכלס 1,244 דירות חדשות על פני 470 דונם וכן מתחם "נתיב המעלה" המתחדש בו ייבנו 177 יחידות דיור.

במסגרת ההסכם הוחלט על יצירת אפיקי תעסוקה חדשים באמצעות פיתוח אזורי תעשיה חדשים בהיקף של 2,700 דונם ובמסגרתו מושם דגש על פיתוח תשתיות על עירוניות, הקמת מוסדות ציבור וחינוך, שיקום והתחדשות של תשתיות בשכונות ותיקות, יישום תוכנית אב מקיפה בתחום התחבורה, לרבות הקמת גשרים והסדרת הכניסות לעיר. ההסכם משקף מדיניות העירייה לשמור על איזון בין הרצון לגדול ולהתפתח לבין ההכרח לשמור על הקיים ולחדש את הישן ומציג תוכנית לשיקום השכונות הוותיקות בעיר וביצוע פרוייקטי פיתוח ייחודיים לפיתוח אגם נתיבות, חידוש השוק העירוני, הקמת אמפי תיאטרון, שדרוג ופיתוח גינון ציבורי, הקמת מתקני ספורט ומשחקים, הקמת פארק ארכיאולוגי, שדרוג מערכות ניקוז, הקמת מערכת שימוש במי קולחין, הטמנת קווי חשמל, תשתיות עיר חכמה, שדרוג אזור התעשייה ועוד. כחלק מהתפתחות העיר וצמיחתה, והתווספותה של האוכלוסייה החדשה, יוקמו מוסדות ציבור וחינוך רבים, כגון: בתי ספר עבור 549 כיתות, 126 גנים חדשים, 100 מעונות יום חדשים, קריית חינוך, מתנ"סים ועוד.

הסכם הגג מהווה נדבך מרכזי בתכנית שר האוצר להגדלת היצע הדיור, שמתווסף לתנופת הבנייה במדינה ולחיזוק המשמעותי של הנגב והגליל, תוך עידוד ופיתוח ההתיישבות באזורים פריפריאליים. הסכם זה משלים את העיקרון המנחה של הסכמי הגג לספק לרשות המקומית את האמצעים והגיבוי הממשלתי להקמת שכונות ענק של אלפי יחידות דיור. מודל זה בא לענות במהירות יחסית על הצורך ההולך וגובר בקרב הציבור והזוגות הצעירים לדיור זמין. הסכמי הגג רותמים מראש את כל משרדי הממשלה הרלוונטיים לשיווק זמין, ממוקד ואפקטיבי באזורי הביקוש, בשיתוף הרשויות המקומיות שעמן נחתמו ההסכמים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שלום רב ,

  שמי עמית רואה חשבון מובחר בעל ניסיון עשיר מאוד .

  נותן שירות אישי ומגיע עד לבית הלקוח .

  האם אוכל ליצור קשר?

  AmitJak |
  הגב