נתיבות: מפלגה חרדית חדשה תוקם לקראת הבחירות

מסתמן: מפלגה חרדית-דתית חדשה בנשיאות הרבנים לבית משפחת אברג'ל שליט"א, תוקם בעיר נתיבות לקראת הבחירות לרשויות המקומיות ולעיריות

ביום חמישי האחרון פרסמנו כאן, במגזין 'אקטואליק', פרק במדור השבועי "שטח עירוני" שסוקר בכל שבוע עיר אחרת לקראת הבחירות המקומיות שיתקיימו בעוד כשנה.

הכתבה עוררה הדים בעיר, ולאור הדיבורים, שגם הובאו בכתבה, על כך שכנראה תהיינה לבסוף כמה רשימות חרדיות בעיר שוחחנו עם סגן ומ"מ ראש העיר, יעקב מעלימי, האדם שמוביל כיום את הרשימות החרדיות בעיר.

בקשר למה שנכתב כאן על הפיצול בקרב החרדים לקראת הבחירות, אומר מעלימי כי "נתיבות היא עיר מיוחדת, כולם אוהבים את כולם, ולכן נעשה מאמץ גדול לרוץ ברשימה חרדית אחת מגובשת ולהמשיך את המסורת של הגר"י אברג'ל זצוק"ל, 'ואהבת לרעך כמוך', ולשמור על השלום בעיר".

ומה יהיה אם לא יסתדרו הדברים?

מעלימי: "אז נאלץ לרוץ לבד. אנחנו לא חוששים לרוץ ברשימה עצמאית, יש לנו תמיכה גדולה מכל סוגי האוכלוסייה בעיר ואנחנו מאמינים שנצליח להכניס 4 חברים למועצה, בעיקר מחסידיו של מורי ורבי הגר"י אברג'ל זצוק"ל ובניו ממשיכי דרכו בקודש הרבנים למשפחת אברג'ל, שממשיכים את מפעל התורה הענק שהרב זצוק"ל השאיר אחריו".

בבחירות האחרונות לכנסת, הציבור החרדי בנתיבות בחר בצורה מפולגת, כשהקולות החרדיים בעיר התחלקו בין מפלגות ש"ס, יחד ויהדות התורה (כזכור, הרב יורם אברג'ל זצ"ל, דמות משפיעה מאד בעיר, תמך ב'יחד' של אלי ישי).

מכלל תושבי נתיבות, מפלגת ש"ס קיבלה 3,403 קולות, מפלגת יחד קיבלה 2,836, ומפלגת יהדות התורה קיבלה 1,021.

כעת נשאלת השאלה האם זה ישפיע גם בבחירות המקומיות ויהיה פילוג גם בבחירות הקרובות למועצת העיר, והאם המפלגות החרדיות או הנציגים שלהן ירוצו בנפרד. בהקשר לזה יש להזכיר שאלי ישי אמר לאחרונה שהוא מתכוון להריץ מפלגות מקומיות לקראת הבחירות לרשויות.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כל נתיבות עם אלי ישי דיברתי עם שסניקים שרופים שנטשו את שס לאחרונה

    בנתיבות דרעי הולך לאכול אותה רציני יש מלא חפרפרות שדרעי בטוח שהם אנשים שלו והם עובדים נגדו

    נתיבותי |
    הגב