נתיבי ישראל: עשרות נעצרו בחשד לשחיתות ושוחד

כעשרים איש נעצרו הבוקר בחשד לשחיתות ושוחד בחברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) מדובר המשטרה נמסר כי המעצרים בוצעו לאחר חודשים של פעילות יחידות מודיעין וחקירה להב 433 יאל״כ לחשיפת חשד לשחיתות שיטתית בקרב בכירים בחברת נתיבי ישראל {שחיתות ציבורית}

כעשרים איש נעצרו הבוקר בחשד לשחיתות ושוחד בחברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) מדובר המשטרה נמסר כי המעצרים בוצעו לאחר חודשים של פעילות יחידות מודיעין וחקירה להב 433 יאל״כ לחשיפת חשד לשחיתות שיטתית בקרב בכירים בחברת נתיבי ישראל.

"אגף החקירות והמודיעין להב 433 (יאל"כ) – מחלק חקירת שחיתות ציבורית בחברות הממשלתיות, אשר הוקם לאחרונה ביחידה, חוקר חשד לביצוע שורת עבירות ובהן שוחד, מרמה והלבנת הון על ידי בכירים
בחברת נתיבי ישראל, בהווה ובעבר ועוצר/מעכב כעשרים חשודים לחקירה.

מזה כמה חודשים מנהל מחלק חקירת שחיתות ציבורית בחברות הממשלתיות בלהב 433 יאל״כ, חקירה סמויה מורכבת, תוך הפעלת מגוון כלים מודיעיניים, טכנולוגיים וחקירתיים מתקדמים, לאור חשד לקיומו של מנגנון שיטתי, המנוהל על ידי גורמים בחברת נתיבי ישראל, בהם בכירים בהווה ובעבר, אשר חברו לספקים חיצוניים וקידמו העסקתם בפרויקטים של החברה, בתמורה לשוחד וטובות הנאה שונות, תוך ביצוע עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות הנאמדות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.

החקירה הסמויה חשפה וביססה חשד למספר פרשות שביניהן עוברת כחוט השני שיטת פעולה מאורגנת ושיטתית, לפיה בתמורה לשוחד וטובות הנאה לעצמם ולמקורביהם מקדמים בכירים בחברה את העסקתם של ספקים חיצוניים מסויימים. למותר לציין כי הכספים המשמשים על פי החשד לביצוע העבירות ומופקים מהן, הנם על פי החשד כספי ציבור.

הבוקר, עם המעבר לחקירה גלויה, עצרו/עיכבו לחקירה כוחות של להב 433 יאל"כ כעשרים חשודים, בהם בכירים בהווה ובעבר בחברת נתיבי ישראל, וערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם. במסגרת החיפושים תפסה היחידה מחשבים, מסמכים, חומרים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשות חילוט.

בהתאם להתפתחות החקירה יובאו מי מהחשודים לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בראשל"צ הערב בסמוך לשעה 1800.

החקירה מנוהלת על ידי מחלק חקירת שחיתות ציבורית בחברות הממשלתיות בלהב 433 יאל"כ בליווי צוות פרקליטים מהמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה ובשיתוף פעולה עם מחלקת חקירות מכס ומע"מ ת"א ברשות המסים. לאורך החקירה התקיים שיתוף פעולה עם רשות החברות הממשלתיות, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור וגורמי מבקר המדינה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.