"נתמודד על כל המנהלים הקהילתיים בי-ם"

סיעת 'בני תורה' הודיעה כי תציב "מועמדים" ראויים למנהלים הקהילתיים. המרוויחים הגדולים מהמהלך: המועמדים החילוניים {'הפלג' הודיע}

עם קבלת ההחלטה הרשמית בדבר הליכה לבחירות במינהליםהקהילתיים בעיר הודיעה סיעת "בני תורה" בעיריית ירושלים כי היא נערכת להצבת מועמדים ראויים והולמים הכפופים לדעת רבותיה בכל השכונות בעיר.

"עצם ההליכה לבחירות במינהלים תוך חודשים ספורים מהווה הישג עצום לדרישתה, זאת משום שהנציגות החרדית בעירייה ניסתה במשך שנים רבות להוביל לבחירות ולא עלתה בידה. לדבריה, עם כניסתה לקואליציה העירונית דרשה סיעת "בני תורה" מראש העיר ניר ברקת לקיים בחירות בכלל המינהלים הקהילתיים ברחבי העיר בהם לא נערכו בחירות מזה שנים רבות. בדברי הנימוק לדרישה נאמר כי לא יתכן ששכונות שלמות מתנהלות על ידי גופים ואישים שאינם מייצגים את דעתם והלך רוחם של התושבים", אומרים בסיעת 'בני תורה'..

כראיה לדבריה ציינה הסיעה את שכונת קריית יובל אשר עברה מהפך של ממש כאשר המונים מבני היהדות החרדית בנו את ביתם בשכונה, אולם אנשי מניהלת"יובלים" מסרבים להכיר במציאות המשתנה ומונעים את הקמתם של בתי כנסת, תלמודי תורה, בתי ספר, גני ילדים או מעונות יום.

במהלך השנתיים שחלפו קיים יו"ר הסיעה, סגן ראש העיר ומחזיק תיק תרבות תורנית וח-ן חרדי, חיים אפשטין, שורה של ישיבות ודיונים ארוכים בנידון עם כל הגורמים הרלוונטיים בעירייה ומחוצה לה.

ואכן, בתחילת השבוע הבהיר ראש העיר ניר ברקת על נכונותו לצאת למהלך של בחירות כלליות באותם מינהלים קהילתיים ואמש התקבלה החלטה רשמית על קיומן של הבחירות בר"ח סיון תשע"ו.

בתגובה לדברים הביע אמש אפשטין שביעות רצון מרובה מהנעת התהליך. בדברים קצרים שהשמיע אמר סגן ראש העיר כי מדובר בעשיית צדק היסטורי. לדבריו, "לראשונה מזה שנים רבותיוכל הציבור לבחור את נציגיו, וייעשה סוף לשלטון עריץ המדכאאת נתיניו".

יצוין כי המרוויחים האמיתיים מהמהלך הם המועמדים החילוניים שצפויים "להינות" מפירות הפילוג הפנימי אצל החרדים – מה יחליש את כוחם משמעותית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.