נתניהו:"ברגותי פרלמנטר? כמו שאסד רופא ילדים"

ראש הממשלה יוצא בחריפות נגד ה'ניו יורק טיימס' שכינה את המחבל הכלוא בישראל מראון ברגותי "פרלמנטר ומנהיג". צפו. { סערת ברגותי}

ראש הממשלה יוצא בחריפות נגד הניו יורק טיימס  שכינה את המחבל הכלוא בישראל מראון ברגותי  "פרלמנטר ומנהיג".

בתגובה למאמר ראש הממשלה נתניהו מתח ביקורת נגד המאמר  "לכנות את ברגותי כ'פרלמנטר ומנהיג' זה כמו לקרוא לאסד 'רופא ילדים'", אמר נתניהו.

"קראתי שלשום מאמר בעיתון 'ניו-יורק טיימס' שמציג את רב-המחבלים ברגותי כ'פרלמנטר ומנהיג'", סיפר נתניה בחגיגות המימונה בהן השתתף בדימונה. "העיתון חזר בו כי אנחנו הערנו להם. זה כמו לקרוא לאסד 'רופא ילדים'. אלה מרצחים, אלה טרוריסטים, ואנחנו לעולם לא מאבדים את הבהירות שלנו, כי אנחנו בצד הצודק. אנחנו בצד המוסרי – והם בצד הלא צודק ובצד הלא מוסרי".

נתניהו הוסיף: "הבהירות המוסרית הזאת, הנכונות להגן על הארץ שלנו, הנכונות להילחם באלה שבאים להכחיד אותנו, זה אחד מהכוחות הגדולים שלנו, לצד אהבת ישראל".

ה"ניו יורק טיימס" חזר בו ופרסם  הבהרה בה נכתב כי בכיר הפת"ח, הכלוא בישראל ועומד מאחורי שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים, הוא טרוריסט ורוצח מורשע. "המאמר מסביר את עונש המאסר של הכותב, אולם כשל במתן הקשר מספק על ידי הצגת העבירות בהן הורשע", כתבו העורכים. "מדובר בחמישה תיקי רצח וחברות בארגון טרור. מר ברגותי לא סיפק הגנה למעשים במשפטו, וסירב להכיר בסמכות ובלגיטימיות של בית המשפט הישראלי".

 

ברגותי כתב במאמר, שהתפרסם בעולם, כי "העברתי את 15 השנים האחרונות בכלא הישראלי, והייתי גם עד וגם קורבן של שיטת המעצרים הלא חוקית של ישראל כמו גם היחס הגרוע שלה לאסירים פלסטינים – אחרי שניסיתי את כל האפשרויות האחרות, הבנתי שאין דרך אחרת להילחם בהתעללויות הללו מלבד שביתת רעב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.