נתניהו : "אובמה ביצע מחטף אנטי ישראלי שיבוטל" • וידאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (שבת) להחלטה נגד ההתנחלויות במועצת הביטחון באו"ם והשתלח באובמה. "ההחלטה שהתקבלה אתמול באו"ם היא מעוותת, היא מבישה, אבל אנחנו נתגבר עליה". צפו בנאום המלא

המתיחות עם אובמה הולכת ומחריפה:  ראש הממשלה  בנימין נתניהו הגיב הערב (שבת) להחלטה נגד ההתנחלויות במועצת הביטחון באו"ם. "ההחלטה שהתקבלה אתמול באו"ם היא מעוותת, היא מבישה, אבל אנחנו נתגבר עליה", אמר נתניהו. ההחלטה קובעת שהרובע היהודי הוא שטח כבוש. זה הזוי. ההחלטה קובעת שהכותל המערבי, הכותל, הוא שטח כבוש. גם זה הזוי".

"אזרחי ישראל, אני רוצה להרגיע אתכם. אין אבסורד גדול יותר, מאשר לקרוא לכותל המערבי ולרובע היהודי, שטח כבוש", הוסיף ראש הממשלה. "יש פה גם ניסיון שלא יצלח, לכפות תנאים על ישראל להסדר קבע. אתם אולי זוכרים שהאחרון שניסה לעשות זאת היה קרטר, נשיא עוין ביותר לישראל, שאמר רק לאחרונה שהחמאס אינו ארגון טרור. קרטר העביר החלטות גורפות נגדנו באו"ם, ברוח דומה, וגם זה לא צלח. התנגנדו לזה ולא קרה דבר".

כאן עבר נתניהו להשתלח באובמה  "כל הנשיאים האמריקניים אחרי קרטר, עמדו בהתחייבות האמריקנית לא לנסות להכתיב תנאים להסדר קבע במועצת הביטחון. אתמול, בניגוד גמור להתחייבות הזאת, כולל התחייבות מפורשת של הנשיא אובמה עצמו ב-2011. ביצע ממשל אובמה מחטף אנטי ישראלי מביש באו"ם. אני רוצה להגיד לכם שההחלטה שהתקבלה לא רק לא מקרבת את השלום, היא מרחיקה אותו. היא פוגעת גם בצדק, היא פוגעת באמת".

צפו בנאום המלא

בשידור חי: תגובתי להחלטה האנטי-ישראלית באו"ם

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ שבת 24 דצמבר 2016

"תחשבו על האבסורד הזה – חצי מיליון בני אדם נטבחים בסוריה, רבבות נשחטים בסודן, המזרח התיכון כולו עולה בלהבות, וממשל אובמה ומועצת הביטחון בוחרים להיטפל דווקא לדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון מדינת ישראל. איזו בושה. אני מבקש לומר לכם, בערב חנוכה, שזה לא יעזור להם, אנחנו דוחים את ההחלטה הזאת על הסף, כפי שדחינו את הההחלטה באו"ם שאמרה שהציונות היא גזענות, זה לקח זמן, אבל ההחלטה ההיא בוטלה. זה ייקח זמן וגם ההחלטה הזו תבוטל".

נתניהו סיפר לפני הדלקת הנרות, כיצד ההחלטה תבוטל: "לא על ידי נסיגות שלנו, אלא על ידי עמידה איתנה שלנו, שלנו ושל בעלי בריתנו. אני מזכיר לכם שאנחנו נסוגנו מעזה, עקרנו ישובים, הוצאנו אנשים מכפרים. נו, זה עזר לנו משהו באו"ם? שיפר לנו את היחס באו"ם? קיבלנו אלפי רקטות ובאו"ם קיבלנו את דוח גולדסטון. אני אומר לכם, מה שברור לרוב רובם של אזרחי ישראל, אנחנו למדנו את הלקח הזה, לשם אנחנו לא הולכים".

"אני רוצה להגיד לכם דבר נוסף – אנחנו לא לבד. אני שוחחתי אמש עם מנהיגים אמריקנים רבים, שמחתי לשמוע מחברי הקונגרס האמריקני, דמוקרטים ורפובליקנים כאחד, שהם ילחמו בהחלטה הזו בכל הכוח העומד לרשותם. שמעתי את אותם דברים בדיוק מידידינו בממשל הנכנס שאמרו שיילחמו בהחלטה הזו מלחמת חורמה. ואני שומע את זה מרוחב הגזרה של דעת הקהל והפוליטיקה האמריקנית", הדגיש ראש הממשלה.

לדבריו, "כששוחחתי עם מנהיגים אתמול בקונגרס ובממשל האמריקני הנכנס, הם אמרו לי בצורה הברורה – 'נמאס לנו, וזה לא יימשך, אנחנו נשנה את ההחלטה הזו, לא ניתן לאיש לפגוע במדינת ישראל'. הם מצהירים שבכוונתם להעביר חקיקה שתעניש מדינות או גופים שינסו לפגוע בישראל, הם אומרים שזה כולל גם את האו"ם עצמו. אני מזכיר שהאו"ם מקבל 25% מהתקציב שלו, רק מארה"ב".

"בנאום האחרון שנשאתי באו"ם, בנובמבר, אמרתי שצפויה עוד סערה באו"ם לפני שיהיה שם טוב יותר. ידענו שזה אפשרי, וצפינו שזה יבוא ההחלטה שהתקבלה באום אתמול, היא חלק משירת הברבור של העולם הישן המוטה נגד ישראל. אבל ידידיי, אנחנו נכנסים לעידן חדש, וכפי שאמר אתמול הנשיא הנבחר טראמפ, זה עומד לקרות הרבה יותר מהר ממה שחושבים. בעידן החדש הזה, יש מחיר גבוה, גבוה הרבה יותר, למי שמנסה לפגוע בישראל. והמחיר ייגבה לא רק על ידי ארה"ב, אלא גם על ידי ישראל", ציין.

נתניהו פירט את הצעדים שנקט בעקבות ההחלטה: "שתי מדינות שיש לנו יחסים דיפלומטיים איתן היו שותפות להגשת ההצעה נגדינו באו"ם, ולכן הוריתי אתמול להחזיר את השגרירים שלנו מסנגל וניו זילנד, להפסיק את הסיוע לסנגל, ועוד היד נטויה. לישראל יש הרבה מאוד מה לתת למדינות העולם, אלא שיעבדו נגנדנו יפסידו, כי יהיה מחיר כלכלי ומדיני לפעולות שלהן נגד ישראל".

"בנוסף הנחתי את משרד החוץ להשלים תוך חודש הערכה מחדש של כל ההתקשרויות שלנו עם האו"ם, כולל המימון הישראלי לאו"ם, ונוכחות של מוסדות או"ם בארץ, אבל אני לא מחכה", הוסיף נתניהו. "כבר עכשיו הוריתי להפסיק מימון של כ-30 מיליון שקל לחמישה גופים של האו"ם שהם עוינים במיוחד נגד ישראל, והמשך יבוא. אנחנו במסע של שיפור מערכת היחסים שלנו מול מדינות העולם, ייקח עוד זמן, וגם את זה אמרתי, עד שהיחסים המשופרים שלנו עם מדינות בחמש יבשות ישתקפו גם בההחטות שלהם באו"ם".

נתניהו סיכם במסר אופטימי: "בהפוך על הפוך, ייתכן מאוד שההחלטה השערורייתית אמש תאיץ את התהליך הזה, כי זהו הקש ששבר את גב הגמל. ההחלטה מאמש היא מהווה צו גיוס כללי לכל ידידינו הרבים בארה"ב ובמקומות אחרים בעולם, ידידים שמאסו ביחס העוין של האו"ם לישראל, והם מתכוונים להביא לשינוי יסודי באו"ם. כלשון מקורותינו, מהעז הזה עוד יצא מתוק, והבא לקלל עוד יצא מברך. כאן בערב חנוכה, אני עומד ליד המכבים בני זמנינו, חיילי צה"ל ופצועי צהל הגיבורים, אני מצדיע לכם, ואני אומר באופן ברור, האור יגרש את החושך, רוח המכבים תגבר".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.