נתניהו: "אוסטרליה שותפה למאמצים הישראלים להגיע לשלום"

כבוד הוא לי להיות ראש ממשלת ישראל הראשון שמבקר באוסטרליה {מדיני}

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקבל במשמר כבוד עם הגעתו לסידני, בירת אוסטרליה, לביקור ראשון של ראש ממשלה ישראלי במדינה.

נתניהו נועד עם מקבילו האוסטרלי מלקולם טרנבול ועם המושל הכללי של המדינה פיטר קוסגרוב.

"כבוד הוא לי להיות ראש ממשלת ישראל הראשון שמבקר באוסטרליה באופן רשמי. זה היה מתבקש מזה זמן רב. הביקור הזה מסמל מאה שנים של ידידות בין אוסטרליה לבין העם היהודי ומדינתו", אמר נתניהו לטרנבול בפתח המפגש ביניהם.

"אני רוצה שתדע שכשתבוא לישראל, תתקבל כידיד גדול של עמנו ושל תרבותנו המשותפת. אנחנו מחכים לך בישראל, לא בשנה הבאה בירושלים אלא השנה בירושלים. אמרת נכון שיש לנו ערכים משותפים. ראינו זאת כשחיילים אוסטרלים ויהודים לחמו נגד הניסיון של הנאצים לפלוש לחלק המזרחי של המזרח התיכון. אנו זוכרים את תרומתה של אוסטרליה שם. אנו זוכרים שאוסטרליה הייתה המדינה הראשונה שהצביעה בעד תכנית החלוקה שקראה להקמת מדינה יהודית. איננו שוכחים זאת, ומאז הייתה לנו התקדמות ענפה בכל כך הרבה תחומים", הוסיף נתניהו.

הוא ציין כמובן, את המאבק המשותף בטרור. "אנו מכירים בכך שניצבים מולנו כוחות קיצוניים שרוצים להסיג את האנושות אחורה לעבר אפל.  דיברנו על דרכים להעצים את שיתוף הפעולה בינינו אל מול הטרור הרדיקלי שחודר לכל פינה בכדור הארץ, כולל באוסטרליה. אני מאמין שיש לנו לא רק את כוח הטכנולוגיה, אלא גם את כוח האמונה הנדרש כדי להכריע את הכוחות הללו". 

"אני רואה שינוי במזרח התיכון, במדינות ערביות רבות שמכירות בעובדה שגם הן מאוימות על ידי כוחות הרשע הללו. זה מעניק לי תקווה שבאמצעות שיתוף פעולה איתן למען ביטחוננו המשותף, נוכל גם לקדם את השלום בינינו לבינן, ובסופו של דבר בינינו לבין שכנינו הפלסטינים. בכל המאמצים הללו אנו רואים בכם – באוסטרליה – כשותפים", הצהיר נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.