נתניהו איים על אירן שהגיבה: "מחרחר מלחמה"

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו איים על אירן במעמד חנוכת קריית הגרעין שמעון פרס, באירן מגיבים

לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו איים על אירן במעמד חנוכת קריית הגרעין שמעון פרס, באירן מגיבים:"מדינה בלי נשק גרעיני מאויימת בהשמדה אטומית על ידי מחרחר מלחמה שעומד ליד מפעל לייצור נשק גרעיני", כתב שר החוץ האירני מוחמד זריף בחשבון הטוויטר הרשמי שלו. "זה כבר מעבר לבושה".

רה״מ בנימין נתניהו ורעייתו הגב' שרה נתניהו השתתפו היום בטקס לקריאת הקריה למחקר גרעיני נגב

צפו: ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו הגב' שרה נתניהו השתתפו היום בטקס לקריאת הקריה למחקר גרעיני נגב (קמ"ג) על שם שמעון פרס ז״ל.״אויבינו אבל יודעים היטב מה ישראל מסוגלת לעשות, הם מכירים את המדיניות שלנו.״

פורסם על ידי ‏ראש ממשלת ישראל‏ ב יום רביעי, 29 באוגוסט 2018

ראש הממשלה אמר בטקס שבו נקראה הקריה למחקר גרעיני על שמו של ראש הממשלה והנשיא לשעבר שמעון פרס כי יפעל בכל דרך נגד איראן "מי שמאיים עלינו בכלייה, מעמיד עצמו בסכנה דומה, ובכל מקרה הוא לא ישיג את מטרתו."כשם שלא הרפינו מן המאמץ להביא לביטולו של הסכם הגרעין הרע עם אירן".

בטקס התייחס נתניהו לאיום מצפון: "אויבינו יודעים היטב מה ישראל מסוגלת לעשות, הם מכירים את המדיניות שלנו. מי שמנסה לפגוע בנו – אנו פוגעים בו".

"אינני מפריח סיסמאות באוויר, אני מתאר מדיניות עקבית, ברורה ונחושה", טען ראש הממשלה. "זו המדיניות שלנו. היא מגובה בהיערכות מתאימה, בהצטיידות, במוכנות, ובשעת הצורך בפקודות מתאימות".

על הלחץ האירני אמר נתניהו. "רק אתמול ראינו את פירות הלחץ הזה בדבריו של נשיא אירן, שאמר שרבים בעם האירני איבדו אמון בעתידה ובעוצמתה של איראן בגלל הסנקציות הכלכליות המתחדשות", סיפר. "במישור הצבאי, צה"ל יוסיף לפעול במלוא הנחישות ובמלוא העוצמה נגד ניסיונותיה של אירן להציב כוחות ומערכות נשק מתקדמות בסוריה, ושום הסכם בין סוריה ואירן לא ירתיע אותנו, וגם שום איום לא ירתיע אותנו. מי שמאיים עלינו בכלייה, מעמיד עצמו בסכנה דומה, ובכל מקרה הוא לא ישיג את מטרתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.