נתניהו: "אין גבול לשקר ולעזות המצח"

ראש הממשלה תוקף בחריפות את הפלסטינים שלא גינו את הפיגוע ואף טענו כי מדובר ברצח של חפים מפשע

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה (א') לפיגוע בו נרצחה לוחמת מג"ב הדס מלכא הי"ד, בליל שבת.

"בשם הממשלה והעם אני מבקש לשלוח תנחומים מעומק הלב לבני משפחתה של לוחמת מג"ב הדס מלכא ז"ל. יגונם – יגוננו, צערם הוא צער העם כולו. הדס הייתה צעירה מלאת חיים. היא הייתה חדורה בתחושת שליחות של הגנה על מדינת ישראל. מפקדיה ופקודיה אהבו אותה וסמכו עליה", אמר נתניהו.

הוא סיפר כי "כמו חברתה ליחידה, הדר כהן ז"ל, היא נפלה על משמרתה במאבק נחוש נגד מחבלים צמאי דם. הדס והדר, הנאוות והנעימות בחייהן, במותן לא נפרדו. הן תישארנה קשורות לנצח בגבורתן ובהקרבתן למען העם והמדינה".

ראש הממשלה התייחס לפעילות הבי,טחונית בעקבות הפיגוע ואמר כי "כוחות הביטחון פועלים מיום שישי במרחב הכפר ממנו יצאו המחבלים, והם נערכים להרוס את בתיהם. ביטלנו את ביקורי הפלסטינים בישראל שאישרנו לרגל חג הרמדאן, והנחיתי את המשטרה לעבות את סידורי הביטחון והסינון ברחבת הכניסה לשער שכם".

נתניהו גם מתח ביקורת קשה על התגובה הפלסטינית לפיגוע. "במקום לגנות את הפיגוע, פרסם ארגון הפת"ח, שבראשו עומד אבו מאזן, הודעה בה הוא מגנה את לוחמי מג"ב שהרגו את המחבלים, והוא משבח את המרצחים כגיבורים. כנראה שאין גבול לשקר ולעזות המצח. הרשות הפלסטינית כמובן מסרבת לגנות את הרצח, ואותה רשות תשלם עכשיו פיצויים בכספים למשפחות של הרוצחים".

"אני קורא למדינות העולם לגנות את הרצח ואת משבחיו, ולדרוש לאלתר את הפסקת התשלומים של הרשות הפלסטינית למשפחות מחבלים – דבר שרק מעודד את הטרור", דברי ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.