נתניהו: אין להשוות היקף הטרור הערבי מול היהודי

ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר כי מדובר בקומץ קיצוני ואין במעשיהם משום להכפיש את הציונות הדתית. נתניהו הוסיף כי היקף הטרור הערבי גדול יותר וא"א להשוות ביניהם. {הטרור היהודי}

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב בבנייני האומה בירושלים באירוע לציון 25 שנה לעליה הגדולה מברית המועצות ואמר כי "ארגון השב"כ פועל לפי חוק ומגן על מדינת ישראל ואזרחי ישראל". לדבריו, "החבורה שבה מדובר היא קבוצת שוליים קיצונית. זו לא הציונות הדתית המפוארת שתורמת לישראל ובניה משרתים בצה"ל, ביחידות החוד".

נתניהו הוסיף כי "גם אי אפשר להשוות את היקף הטרור עם הטרור הערבי. רק בחודש האחרון הם ביצעו נגדנו מאות פיגועים, וראינו רק כמה פיגועים של טרור יהודי. מבחינתנו אנו לא מוכנים לקבל טרור מכל צד שהוא. הקבוצה השולית הזאת לא מייצגת את הימין. זה לא הימין שאני מכיר. ישראל היא מדינת חוק.

"לא נקבל מצב בו קבוצה מסוימת מסרבת לקבל את חוקי המדינה ומבצעת מעשי רצח. בלי זרועות הבטחון – לרבות השב"כ – לאן נגיע? שאל נתניהו. לדבריו, "כל מי שדואג לביטחון מדינת ישראל חייב לפעול נגד הטרור. כך עשינו וכך נמשיך לפעול".

במהלך דבריו האשים נתניהו גם את "הרשות הפלסטינית הממשיכה בהסתה שקרית נגד ישראל, ובוודאי שאינה פועלת נגדה. לכוחות הבטחון שלנו, שיש בהם הרבה צעירים שהוריהם באו ממדינות חבר העמים, יש לכוחות הביטחון חופש פעולה מלא בשטח".

נתניהו ציין כי "הם נכנסים לכל מקום שצריך, הורסים בתים של מחבלים, מבצעים מעצרים. אנו פועלים גם נגד המשפחות שמשתפות פעולה עם המפגעים. שוללים חופש תנועה, עושים סגר על הכפרים וסוגרים צירים. אנחנו גם פועלים נגד ההסתה ברשת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.