נתניהו: "איראן מתעקשת לשמר את היכולת הגרעינית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בתדרוך לתקשורת הבינלאומית לגבי המשא ומתן עם איראן: נתניהו כינה את ההסכם רע וקרא למעצמות להקשיח את עמדתם עם איראן

ראש הממשלה בנימין נתניהו  התייחס בתדרוך לתקשורת הבינלאומית לגבי המשא ומתן עם איראן לבין המעצמות על הסרת הסנקציות בתמורה להקפאת תוכנית הגרעין,  "במהלך הימים האחרונים איראן הוכיחה שוב מדוע אי-אפשר לסמוך עליה. איראן מתעקשת לשמור על היכולות הגרעיניות הרבות שלה שבעזרתן תייצר פצצות אטום, ומתעקשת להסיר את כל הסנקציות לאלתר. איראן מסרבת לאפשר פיקוח אפקטיבי על כל המתקנים החשודים שלה. בו בזמן ממשיכה איראן בתוקפנות הבלתי מרוסנת שלה באזור ובטרור שהיא מפיצה ברחבי העולם". אמר נתניהו.

"לכן אני מבקש לחזור שוב על שני המרכיבים המרכזיים של האלטרנטיבה להסכם הרע הזה: ראשית, במקום לאפשר לאיראן לשמור על היכולות הגרעיניות שלה ולפתח אותן, הסכם טוב יותר יצמצם את היכולות הללו באופן משמעותי – למשל בסגירת מתקנים תת-קרקעיים בלתי חוקיים שהסתירה איראן במשך שנים מהקהילה הבינלאומית. שנית, במקום להסיר את המגבלות על המתקנים הגרעיניים של איראן ועל תכניתה בתאריך קבוע מראש, הסכם טוב יותר יקשור בין הסרת המגבלות הללו לבין הפסקת התוקפנות של איראן באזור, הטרור הגלובלי שלה ואיומיה להשמיד את ישראל.

נתניהו שב והדגיש,"איראן זקוקה להסכם יותר מכל אחד אחר. במקום לעשות ויתורים מסוכנים לאיראן, הגיעה השעה שהקהילה הבינלאומית תחזור לדרישותיה המקוריות ותחזק אותן.

לסיכום אמר נתניהו: "אסור לנו לאפשר לאיראן, נותנת החסות הגדולה בעולם לטרור, דרך קלה לנשק גרעיני שיאיים על העולם כולו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.