נתניהו אירח את ראש ממשלת הודו בבלפור

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו אירחו במעון רה"מ בירושלים את ראש ממשלת הודו מודי. צפו

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו אירחו במעון רה"מ בירושלים את ראש ממשלת הודו מודי.

ראש הממשלה נתניהו אמר בהצהרות משותפות עם ראש ממשלת הודו מודי: "ברוך הבא לירושלים, ידידי, ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי. אתה כאן רק כמה שעות וכבר ביקרת ביד ושם, חלקת כבוד לאבי האומה שלנו, תיאודור הרצל, בקברו, וראית כמה מהטכנולוגיות החדישות ביותר של ישראל.

ראש הממשלה אמר כי סיפר למודי על דודו המנוח, הפרופ' אלישע נתניהו, שהיה מתמטיקאי בטכניון "הוא סיפר לי פעמים רבות על ההערצה הגדולה שהוא רחש למתמטיקאי ההודי הגדול, רמנוג'אן. הוא אמר שהוא היה המתמטיקאי הגדול ביותר במאה ה-20 ואולי המתמטיקאי הגדול ביותר במאות רבות, וזה מסמל את הכישרון של העם ההודי, כפי שאנו יודעים שלנו יש את הכישרון של עם ישראל ואנו מאמינים בשותפות הכישרונות הללו".

"אני חייב להתוודות", אמר נתניהו "מחויבותו של ראש הממשלה מודי ליוגה מעניקה לי השראה. הוא אמר לי שאני יכול להתחיל ברמה נמוכה ולבחור את הרמה שלי, אז אני מתחיל ברמה נמוכה, והנה מה שנעשה. כשאני אעשה תנוחת "טלסנה" מרגיעה ובבוקר אפנה את ראשי ימינה, הודו היא הדמוקרטיה הראשונה שאראה, וכשראש הממשלה מודי יעשה תנועה מרגיעה של "ושיסטסנה" ויפנה את ראשו שמאלה, ישראל היא הדמוקרטיה הראשונה שהוא יראה.

אז למעשה, ישראל והודו הן שתי דמוקרטיות אחיות. האמת היא שיחד, אנו מהווים כ-20 אחוז מאוכלוסיית העולם, אבל אף על פי שאיננו שווים בגודל, אנו שווים ברוח. אני מאמין שנוכל להשיג דברים גדולים. ואכן השגנו דברים גדולים ויש לנו עוד הזדמנויות רבות לממש בעתיד.

"אבל אני חייב לומר שאנו גם מתמודדים עם אתגרים משותפים, הראשון שבהם הוא להביס את כוחות הטרור שמשתוללים ברחבי העולם ומאיימים על שתי מדינותינו. ולכן אנו חייבים להתייצב יחד במאבק זה, כפי שאנו פועלים יחד למען עתיד טוב יותר". סיכם נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.