"נתניהו אמר לי – אם זו לא דירה, מותר לתת"

הדס קליין, העוזרת של איש העסקים העידה: "שרה אמרה שלעזור לה ולביבי זה לעזור למדינה"

"גם ככה התקשורת שוחטת אותה, אל תהיו כמוהם. אתם משפילים אותה בזה שהיא צריכה לבקש מכם. תקשיבי, הדס, זה לא דירה. תסבירי לארנון שאם זה לא דירה — מותר לתת. אתם מצטרפים לכוחות נגדנו", מי שחתום על המשפט האחרון הוא לא אחר מאשר רה"מ  שאמר את הדברים בתחילת 2016 בשיחה עם הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן שחשוד בקבלת שוחד בתמורה למתן הטבות ומתנות למשפחת נתניהו.

מי שחושף את תוכן השיחה, הוא יהושע ג'וש בריינר ב'הארץ,'  השיחה הגיעה בשל סירובו של מילצ'ן לבקשתם של בני הזוג נתניהו.
בשלב מסוים, לאחר שכמות הבקשות למתנות הלכו וגברו,  מילצ'ן חש שבני הזוג נתניהו חצו את הגבול. "לא נעים להגיד לא לראש הממשלה ולא נעים להגיד לא לשרה", הסביר בחקירתו. המפיק סירב לא פעם אחת לדרישות של רה"מ, מה שהביא למתיחויות בין הצדדים.

על פי 'הארץ',  בנובמבר 2015, גברת נתניהו ביקשה מתנת יום הולדת: שני סטים יקרים של טבעת ושרשרת.  קליין סיפרה לחוקרים שהיא ומילצ'ן דחו את מתן המתנה במשך קרוב לשנה, ביקשו לשמוע מראש הממשלה עצמו שאין פסול בקנייתה. הטלפונים הנזעמים משרה לא איחרו לבוא והביאה למתח הולך וגובר. בשלב הזה,  נתניהו נפגש עם מילצ'ן ואמר לו שאיו מניעה שירכוש לרעייתו את התכשיטים. לאחר שאישר, נרכש בעבורה סט אחד בלבד.  "רצינו לתת לו שקט", אמר מילצ'ן בחקירתו.

במקרה נוסף, רעיית ראש הממשלה זעמה על כך שקליין לא הסכימה לשפץ את הבריכה וצעקה על קליין בטלפון. כאן שוב התקשר נתניהו עצמו לעוזרת ואמר: "שוחטים אותה בעיתונות, תבינו אותה.  אתם חברים שלנו, אתם חייבים להבין שזה מותר". מילצ'ן  סירב.

"שרה אמרה כמה פעמים שלעזור לביבי ולה זה לעזור למדינת ישראל, אחרי כל מה שביבי מקריב בעבורה", תיארה קליין בעדותה.  לדבריה, "ביבי ידע על התהליך ששרה מתקשרת ומקבלת בקבוקים, והוא גם חשב שזה בסדר". מילצ'ן, מצידו, הגיב על דרישת  על שרה: "נקנה לה מה שהיא מבקשת, שיהיה לביבי שקט ויהיה לנו שקט".

מטעם נתניהו נמסר בתגובה: "רק נגמרו החגים וסכר ההדלפות המגמתיות נגד ראש הממשלה נתניהו ורעייתו נפרץ מחדש.
האם מישהו באמת מאמין שעיתוי הפרסום, מיד לאחר שדווח כי הפרקליטות נוטה שלא לאמץ את המלצות המשטרה בתיק 1000, מקרי?
הכתבה מלאה באי־דיוקים, סתירות ושקרים.  ראש הממשלה נתניהו פעל תמיד משיקולים ענייניים ולא לטובת איש.  כך פעל גם בניסיונו לסגור את ערוץ 10, דבר שהיה מנוגד לאינטרסים הכלכליים של מילצ'ן. זהו אינו המקרה היחיד שבו להחלטותיו הענייניות של ראש הממשלה היתה השפעה שלילית על עסקיו של מילצ'ן.די בהתייחסות לחוק מילצ׳ן כדי להמחיש את האבסורד בטענות נגד ראש הממשלה,
בייחוד על רקע הגילויים שמי שטיפל בחוק הוא מיודדו של מילצ'ן, שר האוצר לפיד, שהמשיך לטפל בנושא גם לאחר שחוות דעת שחיבר אגף תקציבים באוצר התנגד לחוק".

עורך הדין בעז בן צור מסר בתגובה בשם מילצ'ן ל'הארץ': "קיימת אמיתה אחת ואין בלתה — אין בנמצא 'שוחד'.
ניסיון להציג את היחסים בין ראש הממשלה למר ארנון מילצ'ן כמסכת של מתן טובת הנאה בעד קבלת תמורות אינו מתיישב עם המציאות הפשוטה בתכליתתשורות שניתנו ללא אינטרס וללא ציפייה לקבלת תמורה (שממילא לא ניתנה ואף לא היתה אמורה להינתן).
אין אפוא מקום לנסות ולדחוק את העובדות להגדרה לא להן, כדי להקצין ולשוות משנה חומרה.
ואכן, הנטייה המסתמנת אצל גורמי אכיפה להימנע מכך, לפחות לפי פרסומים מן העת האחרונה, נדמית נכונה יותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.