נתניהו אמר לפוטין: לישראל הזכות להגן על עצמה מפני תוקפנות איראן

נתניהו מסכם את פגישותיו עם הנשיא הרוסי בהן העלה בפניו את העובדה שישראל אינה מתכוונת להבליג על ניסיונות איראניים לפגוע בה משטחה של סוריה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסכם הערב (ד') את ביקורו ברוסיה והמפגשים שקיים עם הנשיא הרוסי פוטין.

"סיימתי עכשיו קרוב לעשר שעות במחיצתו של הנשיא פוטין. השתתפנו באירועים מאוד מרשימים גם במצעד הניצחון על הנאצים וגם באירועים אחרים, וכמובן שהיו גם שיחות טובות ומועילות", אמר נתניהו בתדרוך לעיתונאים.

הוא ציין כי "בשיחות הללו אני הצגתי את התפיסה שלנו בנושאים שכוללים את ארכיון הגרעין הסודי של איראן, וכמובן את הנושאים של המתיחות הנוכחית".

"הצגתי את החובה של ישראל ואת הזכות של ישראל להגן על עצמה מפני התוקפנות מאיראן, משטחה של סוריה, נגד מדינת ישראל. האיראנים מצהירים שבכוונתם לתקוף אותנו, הם מנסים להעביר לשם כוחות ונשק קטלני במטרה מפורשת לתקוף את מדינת ישראל כחלק מהאסטרטגיה שלהם להשמיד את מדינת ישראל", הוסיף נתניהו.

"אני אמרתי לנשיא פוטין שזו זכותה של כל מדינה, ודאי זכותה של ישראל לנקוט בצעדים הדרושים כדי להגן על עצמה מפני התוקפנות הזאת. אני חושב שהדברים הוצגו בצורה גם ישירה וגם ישרה, וזה חשוב. הדברים האלה מאוד חשובים לביטחון ישראל בכל עת ובייחוד בעת הזו", סיכם ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.