צפו בוידאו: נתניהו אמש בנאומו בהצגת הממשלה החדשה: "העדיפות הראשונה במעלה תהיה הגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה"

אחרי שלא הצליח בארכה הראשונה שניתנה לו להרכיב ממשלה, אלא רק בדקה ה-90 של הארכה השנייה, הציג אתמול נתניהו בכנסת את הרכב ממשלתו החדשה ופירט את קווי היסוד שלה.

כצפוי, ההצגה הכי מעניינת בעיר הייתה בעת שח"כי יהדות התורה נטשו את האולם במחאה כאשר נתניהו הזכיר את התיק שהופקד בידיו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, וצעקו בקול: "יהודי לא מגרש יהודי".

בדבריו אמש, ציין נתניהו כי "מלאכת ההרכבה היתה קשה כמו קובייה הונגרית. היתה דרושה הרבה תושייה ישראלית כדי לסדר אותה במקום. לא תמיד אתה יודע אם כל ריבוע נופל במקום הנכון".
למרות כל התכניות השונות, הבהיר נתניהו כי "העדיפות הראשונה במעלה תהיה הגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה. האיומים הם גדולים מתמיד, ייתכן שהם גדולים ממה שהיו מאז הקמת המדינה. איראן ממשיכה במירוץ שלה להשיג פצצה גרעינית. היא ממשיכה בהעשרת האורניום לייצר פצצה. סוריה מתבקעת ופורצים מתוכה החוצה כלי נשק מן הקטלניים ביותר וארגוני הטרור עטים עליהם כמו חיות טרף שעטות על פגר. ישראל תנקוט את כל הצעדים הדרושים כדי למנוע מאותם כלי נשק ליפול בידי ארגוני הטרור".
באשר לנושא המדיני הבטיח נתניהו כי "הממשלה תפעל לקידום השלום והיציבות באזור. מול שותף פלשתיני שמוכן לנהל מו"מ בתום לב, ישראל תהיה מוכנה לפשרה היסטורית שתסיים את הסכסוך אחת ולתמיד. הדרישות לא יכולות לבוא רק מישראל".

נתניהו הוסיף ואמר כי הממשלה מחויבת להסכמי השלום עם מצרים וירדן.
בהתייחסו לביקורו השבוע של נשיא ארה"ב, אמר נתניהו כי "תהיה זו הזדמנות להביע הכרת תודה לנשיא אובמה על העמקת השותפות הביטחונית, האסטרטגית והמודיעינית בארבע השנים האחרונות; על המשך הסיוע האמריקני לישראל בהתמודדות עם צורכי ביטחון אדירים שיש לנו, וזאת בשעה שארה"ב ניצבת בפני קשיים כלכליים רבים מאוד; והערכה על התמיכה בכיפות ברזל, על ההגנה על ישראל באו"ם ועל דברים רבים נוספים, שלא את כולם ניתן לפרט".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.