נתניהו: "אנחנו מנהלים קשר ישיר עם מדינות ערביות חלקן מוסלמיות"

רה"מ בנימין נתניהו נאם הערב ב"מרכז מורשת בגין" בירושלים במסגרת ערב מיוחד שקיים המרכז בשיתוף מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים

רה"מ בנימין נתניהו נאם הערב ב"מרכז מורשת בגין" בירושלים במסגרת ערב מיוחד שקיים המרכז בשיתוף מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר אילן לציון 40 שנה למהפך שהתרחש בשנת 1977.
נתניהו התייחס בדבריו ליחסי החוץ של ישראל ואמר כיום קיימת פריחה חסרת תקדים ביחסי החוץ. ראש ממשלה הוסיף ואמר כי כיום לישראל קשרים דפלומטיים עם למעלה מ-160 מדינות, חלקן מוסלמיות וכי במהלך השנה האחרונה נפגש עם כ-250 מנהיגים מהעולם.
הוא הוסיף כי חלה עליה גדולה בתמיכת הציבור האמריקני בישראל. וכי ישראל עומדת על האינטרסים הלאומיים שלה, לכן רואים את השינוי ביחס להחלטת אונסקו כשעלה מספר המדינות שנמנעו או תמכו בישראל ביחס להחלטה הקודמת. בדבריו העריך כי בעוד עשור יהיה ביטוי לשינוי המתחולל גם באו"ם.
בהמשך דבריו הוסיף נתניהו ואמר כי בבטחון ישראל אין פשרות "ישראל לא תאפשר לאירן להשיג נשק גרעיני וכי הסכם הגרעין לא מחייב את ישראל".
ראש הממשלה התייחס למצב הכלכלי ואמר "הממשלה חוללה שינוי דרמטי בכל המדיניות הכלכלית כשמקדמת כלכלה חופשית, יזמות ורפורמות".
בסיום דבריו התייחס נתניהו גם למהפך החברתי שהוביל בגין ואמר כי הוא שואף שבסופו של דבר יתבטל המושג פריפריה. וכי מטרה נוספת היא שילוב ערביי ישראל במעגל העשיה.
השרה לשעבר ציפי לבני אמרה באירוע כי כיום יש רצון עז לראות שוב ממלכתיות בשלטון כפי שהיה בימי שלטונו של בגין. לבני הוסיפנ כי "לפני עליית בגין לשלטון התפיסה הממלכתית לא הייתה קיימת כששלטה מפלגה אחת בכל הארגונים, דבר שהשתנה בעת עלייתו של בגין לשלטון, כיום ההסתכלות על האחרים כלא לגיטימיים היא מעשה שלא ייעשה ומנוגדת לאופן אותו בגין ייצג".
באירוע נשא דברים גם יו"ר יש עתיד השר לשעבר יאיר לפיד ואמר "בגין היה דמוקרט מוביל, המהפך שלו הביא לשלטון את התפיסה הלאומית- ליברלית, תפיסה שלדבריו דווקא יש עתיד מובילה כיום:" הליכוד באותם ימים, הליכוד של בגין, היה מפלגה לאומית ליברלית. אני עומד פה היום בפניכם כיושב הראש של מפלגה לאומית-ליברלית אחרת, חדשה, המסירה כובעה בענווה בפני האבות המייסדים".
בשנים האחרונות השתרשה במערכת הפוליטית שלנו התפיסה האומרת שהדרך היחידה לנצח בבחירות בישראל היא לקרוע אותנו לגזרים, לפצל אותנו לשבטים, לשסות את חלקי העם זה בזה. אני לא מקבל את התפיסה הזו. היא מנוגדת לחלוטין לדרך שחצבו בגין וחבריו לחברה הישראלית. ארבעים שנה אחרי המהפך, אנחנו זקוקים למהפך חדש. מהפך ערכי, מוסרי, שישנה את השיח הישראלי ואת הדרך שבה אנחנו מתייחסים אחד לשני."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.