לפיד עוקץ את בנט וליברמן: "שרים לא יכולים לדבר כמו טוקבקיסטים"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה לאירועים האחרונים והבטיח: "נעשה כל מה שנדרש כדי להשיב את השקט והביטחון לדרום". בתוך כך, שר האוצר יאיר לפיד עקץ חלק מעמיתיו לממשלה שהתבטאו בהתלהמות: "הממשלה לא יכולה להתנהל או להתלהם כמו טוקבקיסט"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום בפתח ישיבת הממשלה לאירועים האחרונים בכלל, ולגילויי האלימות בקרב ערביי ישראל בפרט: "אנחנו פועלים מול כמה חזיתות בעת ובעונה אחת. הלילה פעלנו נגד מטרות רבות של חמאס בעזה, והיעד של כל הפעולות שלנו הוא החזרת השקט והביטחון לכל אזרחי ישראל, ובראשם לתושבי הדרום. הניסיון מוכיח שברגעים כאלה יש לנהוג בקור רוח ובאחריות ולא בהתלהמות ובפזיזות. אנחנו נעשה כל מה שנדרש כדי להשיב את השקט והביטחון לדרום".

"בסוף השבוע אנחנו גם פעלנו בנחישות נגד ההתפרעויות בירושלים וביישובים ערביים. אנחנו נוקטים יד קשה מול פורעי חוק ומול מסיתים מכל צד שהוא. אין מקום במדינת ישראל ליידוי אבנים על שוטרים, אין מקום לזריקת בקבוקי תבערה, אין מקום לחסימת צירים או השמדת רכוש, אין מקום להסתות נגד עצם קיומה של מדינת ישראל. אי אפשר לאחוז בחבל הזה משני קצותיו. אי אפשר ליהנות מתשלומי ביטוח לאומי וקצבאות ילדים מצד אחד – ומצד שני להפר את החוקים הבסיסיים ביותר של מדינת ישראל. אני קורא למנהיגי הציבור הערבי לגלות אחריות, להתייצב בפני גל ההתפרעויות כדי להחזיר את השקט על כנו. מי שלא יכבד את החוק – ייעצר וייענש בחומרה.

אני מבקש בהזדמנות הזאת בשם ממשלת ישראל לשלוח את הערכתי הרבה לשוטרים ולחיילים שעוסקים ללא לאות באבטחת ביטחונם של כל אזרחי ישראל".

בתוך כך, שר האוצר יאיר לפיד, עקץ את השרים שמתבטאים בקיצוניות בעקבות האירועים: "אנחנו צריכים להחזיר את השקט ולהפעיל את החוק. הממשלה לא יכולה להתנהל או להתלהם כמו טוקבקיסט", אמר לפיד.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.