נתניהו אשם? המשפחה אחראית

אדם שחוצה את הקווים על דעת עצמו, תוך עבירה חמורה על החוק לא יכול לצפות שכל המערכת תקום על הרגליים האחרויות בכדי לעזור לו, לא משנה מה הצבע המין או העדה שלו \ דוד בן נעים עושה סדר בפרשת אברהם

התעוררנו לחדשות מרעישות בדבר צעיר ישראלי הנמצא בידי החמאס, זה עוד לא הכל בהתחשב בעובדה שהוא נמצא שם כבר שנה. זה שזה טויח ורק עכשיו התפרסם זאת בעיה אחת, הבעיה האחרת היא כמובן מה ישראל צריכה לעשות במקרה הזה, האם להענות לגחמות החמאס להתקפל ולשחרר, או לא? האם העובדה שהנער החליט לחצות את הקווים על דעת עצמו מוסיפה נופך לעלילה או האם בכלל זה שהוא אתיופי משנה משהו?

אנסה לעשות קצת סדר: אני לא חושב שישראל צריכה להענות לחמאס בשום מצב שהוא מכמה סיבות, ישנה סיבה שכרגע לא ממש ברורה לכך שהחמאס שמר עליו במשך שנה ולא דרש משא ומתן כבר לפני, יתכן שהחמאס חשש שלא יקבל עליו כלום ? ואולי זה בגלל שהחמאס הבין שעם כל הצער והכאב הציבור לא מוכן לוותר על אלף מחבלים רוצחים בשביל אחד (עיסקת שליט הספיקה), לא ממש ברור כרגע.

סיבה שניה: הבחור השבוי החליט על דעת עצמו לחצות את הקווים וללכת ישירות לחמאס, לא יתכן שכל אחד שיחצה את הקווים נצטרך להחזיר בתמורתו עשרות או מאות מחבלים, (אלא אם כן אתה קרוב משפחה של ראש ממשלה מכהן ואז הסיפור קצת שונה) הרי הדבר יצור תקדים לאנשי שמאל שיתחילו בהמוניהם לצעוד לעזה, בתמורה לריקון בתי הכלא אצלינו.

יתכן שבימים הקרובים מחאת האתיופים תפתח מחדש בטענה שזה שישראל לא עושה כלום כדי לחלץ אותו, היא בגלל שהוא אתיופי. אם אכן תיפתח מחאה כזו לא צריך להיות חכמים גדולים כדי להבין מי יעמוד מאחוריה.

דבר אחד צריך להיות ברור, אדם שחוצה את הקווים על דעת עצמו, תוך עבירה חמורה על החוק לא יכול לצפות שכל המערכת תקום על הרגליים האחרויות בכדי לעזור לו, לא משנה מה הצבע המין או העדה שלו. לבוא ולטעון שהסיבה שבגינה לא עושים כלום היא צבע עורו של הבחור?-זה פשוט בושה!

הניסיון להעצים את העובדה שהבחור לקוי בנפשו כסיבה למעשה שהוא עשה אינה נכונה, כי אם ישנו חשש ולו הקטן ביותר למעשה כזה מצידו, על משפחתו לדאוג שיהיה לו ליווי צמוד לכל אורך שעות היממה.

על הישראלי השני אין בכלל מה לדבר, בחור בדואי שבעברו עשה זאת מספר פעמים, ובפעם זאת לא התמזל מזלו ונתפס, אין שום סיבה שנשחרר עבורו מחבלים.

בליבנו תפילה שאברהם יחזור בריא ושלם לחיק משפחתו ולבית הוריו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אין קשר בין מה שכתבת לצורת ההתיחסות והזלזול במשפחה
  משפחה ישראלית עם אותם תנאים לא היתה מקבלת כזה יחס וסגנון דיבור

  שי |
  הגב
  • אין ספק שהיחס של המדינה אליהם צריך להיות שונה ומכבד, אבל להתחיל לטעון שחייבים לעשות הכל רק כדי שחלילה לא יחשבו שאנחנו גזעניים מגוחך לחלוטין.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב