נתניהו בארה"ב: "הוא לא מתכוון לפגוע באובמה"

מטוסו של ראש הממשלה נחת בוושינגטון ואנשיו מנסים למתן את המתיחות סביב הנאום. "אנחנו יודעים הרבה אודות ההסכם המתגבש. זה מידע שבקונגרס לא מכירים ותפקידנו להתריע על הסכנה". אמר גורם בכיר בפמליית ראשש הממשלה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נחת הלילה בוושינגטון לקראת נאומיו הצפויים בפני ועידת איפא"ק ושני בתי הקונגרס האמריקני. בפמליית ראש הממשלה הדפו במהלך הטיסה את הטענות על עיתוי הנאום ועל האינטרסים הפוליטיים שעומדים מאחוריו: "אנחנו יודעים ידע רב על ההסכם המתגבש. למטרה הזו אנו מגיעים", אמרו גורמים בפמליית נתניהו.

הגורמים הוסיפו עוד כי "לפי ההתרשמות שלנו רבים בקונגרס לא בהכרח מכירים את ההסכם המתגבש, שהוא הסכם רע שמשאיר בידי איראן יכולות שעלולות להוביל להחלטה של המנהיג הקיצוני האיראני להגיע לפצצה גרעינית בהמשך".

מדיווחים בכלי התקשורת עולה כי במהלך הטיסה נמנע ראש הממשלה משיחות עם העיתונאים והתרכז בכתיבת הנאום, אולם מקורביו ואנשי פמלייתו תדרכו אותם ללא הרף תוך שהם מנסים, כאמור, להזים את הטענות על צרכים פוליטיים צרים שעומדים מאחורי המסע לקונגרס.

היום ינאם ראש הממשלה בוועידת איפא"ק בה עשתתפו למעלה מ-17 אלף איש. גם סוזן רייס תנאם שם. כזכור, רייס ביקרה בחריפות את נתניהו בשבוע החולף, והשתתפותה בועידה מלמדת כי למרות המתיחות לחא מדובר בקרע של ממש בין הממשל לנתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.