נתניהו בבית הנשיא: "ירושלים זה גם ישיבות ומובילאיי"

נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו מארחים הבוקר (שלישי) בבית הנשיא בירושלים את חגיגת יום העצמאות – באירוע משתתפים ראשי המדינה.

נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו מארחים הבוקר (שלישי) בבית הנשיא בירושלים את חגיגת יום העצמאות – באירוע משתתפים ראשי המדינה: ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל.

 

בברכת חג עצמאות שמח לירושלים פתח הנשיא ריבלין את נאומו. "כאשר אני רואה פה את כל המופקדים על ביטחון ישראל לדורותיהם אני יודע שהיום בעולם רואים את ישראל כמעצמה אזורית", אמר הנשיא, "אך עדיין יש מדינות בעולם שלא מוכנות להכיר בקיומה של ישראל, ובתוכנו הקוטביות יכולה להיות מסוכנת".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס כי "בירושלים הייתה חומה – לא החומה ההיא, אלא חומה בקינג ג'ורג', זאת כדי למנוע מצלפים לפגוע בהולכי רגל, אבל יום אחד החומה נפלה ירושלים וכולנו נהרנו לכותל. ירושלים זה גם ישיבות ומובילאיי, מציון תצא תורה ומציון תצא תוכנה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן סיפר על זכרונותיו מירושלים, "זו תקווה, משהו שהתעוררתי איתו כל בוקר", אמר, "ההורים שלי היו מאזינים לקול ישראל מירושלים ברוסית. לא הבנתי מה זה, אבל ידעתי שזה אמת. וכל החיים, כל עוד היינו שם מעבר למסך הברזל, זה עזר לכל היהודים לגבש את התודעה ואת הזהות הלאומית".

 

ריבלין  התגאה בכך שנולד תשע שנים לפני הקמת המדינה. "כמובן שמהרגע הראשון כאן בירושלים הרגשתי את פעמי הגאולה, עיר ברוב יהודי שאנשים מדברים בה עברית. אנחנו היינו בירושלים שבה הרגשנו את פעמי הגאולה, אך עדיין היו הכוחות הבריטים והיו את אלו שנלחמו בהם", ציין, "היו את כנופיות המופתי, היה פחד, אבל מאז אני יכול לומר, מהרגע שעמדתי על דעתי אני ידעתי שמדינת ישראל קום תקום ואין שאלה". הוא הוסיף: "נולדתי ישראלי תשע שנים לפני קום המדינה".

במהלך האירוע הוקרן לראשונה קליפ "המקהלה האינטרנטית" בו לוקחים חלק אזרחי ישראל שהקליטו עצמם בימים האחרונים שרים את השיר "נתתי לך חיי", ביצוע בו לקח חלק גם הנשיא יחד עם דני סנדרסון, גידי גוב, אפרים שמיר ואלון אולארצ'יק. האירוע יתקיים כבכול שנה על מדשאת בית הנשיא ובהנחיית טלי מורנו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.