נתניהו בדרום: "נביא חבילת סיוע לעוטף עזה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פגש את ראשי הערים בדרום והבטיח: נביא ביום ראשון חבילת סיוע גדולה מאוד לתושבי עוטף עזה ובהמשך גם חבילת סיוע כללית לדרום כולו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש אחר הצהריים בבאר שבע עם ראשי רשויות מהדרום.

ראש הממשלה אמר: "יחד נחזק את תושבי הדרום. אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחות. יש כאן דם אזרחים שנפלו לצד חיילים, ויש אזרחים שנפצעו לצד חיילים שנפצעו ואנחנו מאחלים החלמה מהירה ותנחומים למשפחות בשמי, בשם ממשלת ישראל ובשם כל אזרחי ישראל.

המאמץ שאנשי משרדי עושים נועדה לפתור את הבעיות ולייצר אפשרויות. המחויבות שלי לדרום היא עמוקה מאוד, אתם יודעים ורואים את זה והיא עמוקה לביטחון אזרחי ישראל באשר הם. במאמץ הזה אתם שותפים אדירים, אני רוצה להודות לכם, גם על דברי התמיכה ומעבר לכך גם להודות על שיתוף הפעולה בינינו. המרחב שבו אנו חיים הוא גועש וסוער, ואנחנו כאן בסירה אחת עם רבים אחרים באזור וגם מהעולם.

ביבי 2 ביבי

היינו נתונים במאבק לא פשוט למעלה מחמישים יום נגד אחת מתנועות הטרור, חמאס, שנתמכת ע"י מעצמה – איראן – וע"י מעצמת כספים קטאר.

החמאס הוכה מכה קשה מאוד ויש כאן הישג צבאי ראשון במעלה ויש גם הישג מדיני כי בסוף הם התכנסו והסירו את כל התנאים שלהם. הם התכנסו לאותה הצעה מצרית שאנחנו היינו מוכנים לקבל אותה ישר בהתחלה של הפסקת אש ללא מגבלת זמן וללא אף אחד מהתנאים שהם הציבו. הם הגיעו לזה בדרך הקשה, הם כל פעם ניסו אותנו מחדש וכל פעם הלמנו בהם אך הפעם האחרונה בצבר המכות האלה, הפעם הזאת שכנעה אותם.

לפני שבוע הם הפרו שוב הפסקת אש והם חשבו שהם יכנסו להתשה ואמרתי להם תקבלו הכתשה והם קיבלו הכתשה וגם מגדלי הטרור נפלו וגם נפלו בכירי המפקדים שלהם.

עמדנו יחד בכל ימי המערכה ואני מעריך מאוד את העמידה שלכם והתמיכה שלכם ועכשיו נעמוד יחד בדברים שאנחנו צריכים לעמוד כאן בעוטף עזה ובשאר יישובי הדרום. נביא ביום ראשון חבילת סיוע גדולה מאוד לתושבי עוטף עזה ובהמשך גם חבילת סיוע כללית לדרום כולו.

אני מבקש להודות לאזרחי ישראל ואני גם מבקש להודות לכוחות הביטחון, לחיילי צהל, לאנשי השב"כ, לשוטרים, לכבאים לאנשי מד"א, לכל המתנדבים, הרוח הזאת תביא אותנו למקומות טובים ויש עוד אתגרים לפנינו".

צילום: חיים צח, לע"מ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.