נתניהו בדרך לליטא: "לא סביר לסגור כבישים באמצע השבוע"

ראש הממשלה מתייחס לראשונה בקולו להחלטה שלא לבצע עבודות בנתיבי איילון בשבתות

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר (ה') לליטא שם ישתתף בפסגת המדינות הבלטיות.

טרם צאתו הוא נשאל לדעתו בנוגע להחלטת שר התחבורה ישראל כ"ץ שלא לאפשר עבודות להקמת גשר נוסעים בנתיבי איילון בתל אביב, בעיצומו של יום השבת.

"אני לא חושב שזה סביר לסגור ציר תנועה באמצע השבוע באיילון, אני חושב שהדבר הזה מובן וזה גם יילקח בחשבון. אני לא חושב שתהיה הפרעה כלשהי לתנועה", אמר נתניהו.

בהתייחס לביקור הוא הוסיף, "אני הוזמנתי לפסגת המדינות הבלטיות. זו הפעם הראשונה שראש ממשלת ישראל מבקר בליטא ומוזמן לפסגה הזו. זה משקף את המעמד העולה של ישראל בעולם".

"אנחנו כמובן מעוניינים להדק את הקשרים הכלכליים והמדיניים עם המדינות הללו, כפי שהן מעוניינות לעשות איתנו. אני גם מעוניין לאזן את היחס הלא תמיד ידידותי של האיחוד האירופי אל מול מדינת ישראל, על מנת שנשיג יחס הוגן יותר ואמיתי יותר אל מדינת ישראל. אני עושה זאת באמצעות מגעים עם גושי מדינות בתוך האיחוד האירופי, מדינות מזרח אירופה, עכשיו עם המדינות הבלטיות וגם כמובן עם מדינות אחרות", ציין ראש הממשלה.

הוא דיבר גם על החשיבות ההיסטורית של יהדות בלגיה. "הביקור בליטא, כמובן מזכיר לנו את היהדות המפוארת שהייתה שם על השיאים הכבירים שלה ועל התהומות של טרגדיית השואה. יש לזה גם היבט אישי, המשפחה של אבי ואמי זיכרונם לברכה באו מליטא בסוף המאה ה-19 והמאה ה-20, גם בזה אני אגע בביקור הזה".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.