נתניהו בהונגריה: " אני חושב שהעם היהודי בורך בגאונות"

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו ביקרו בבודפשט, בנאומו אמר נתניהו "אני חושב שחשוב מאוד שמדינות יתייצבו נגד הדה-לגיטימציה של ישראל שהיא דה-לגיטימציה של העם היהודי

ראש הממשלה נתניהו ורעייתו וראש ממשלת הונגריה אורבן ורעייתו ביקרו בבית הכנסת 'דוהאני' ונפגשו עם ראשי הקהילה היהודית בבודפשט.

נתניהו אמר לחברי הקהילה, "אני חושב שחשוב מאוד שמדינות יתייצבו נגד הדה-לגיטימציה של ישראל שהיא דה-לגיטימציה של העם היהודי, ואני מודה לך, ראש הממשלה אורבן, על שאתה מתייצב לצדה של ישראל בפורומים הללו כנגד הצורה החדשה של הסתה אנטי יהודית".

הוא פנה לראש הממשלה ההונגרי ואמר, "דיברת אתמול באופן נחרץ נגד אנטישמיות בהונגריה. דיברת עליה בצורותיה העכשוויות ועל צורותיה בעבר – הפשעים, כפי שקראת להן, שבוצעו על ידי ממשלות קודמות. דיברת על כך באופן גלוי, גם בשיחה בינינו.  אני חושב שזה חשוב. העולם שמע על כך וברור לי מאוד שהעולם צריך להמשיך ולשמוע".

"אני מאמין שניצבת בפנינו הזדמנות זהב. אני חושב שהעם היהודי בורך בגאונות. לעמים אחרים יש גם, אך ההישרדות שלנו תלויה בה. ולכן היא הפכה לתשוקה שלנו. העם היהודי הוא כמו עץ מיוחד. שורשינו נטועים עמוק במסורותינו, בזיכרונותינו, בהיסטוריה שלנו, באדמתנו; אך אנו מצמיחים ענפים שעולים השמימה. אנו שואלים שאלות ומספקים תשובות וממשיכים לשאול ולענות", הוסיף נתניהו.

לדבריו, "זהו עץ עם שורשים עתיקים וענפים מהעתיד. זה שילוב יוצא דופן. אני מאמין שלא היינו מגיעים לידי תחייתנו המחודשת לולא שני המרכיבים הללו – הזיכרונות מהעת העתיקה והתקווה לזמנים טובים יותר. השילוב המיוחד הזה עכשיו מאחד אותנו עם מדינות רבות אחרות ששואפות לעתיד טוב יותר, כולל המדינות שנמצאות כאן בווישיגרד – הונגריה ואחרות. אנו גאים בעברנו, ואנו משתוקקים לתפוס את העתיד יחד. נעשה זאת בידידות גדולה – ידידות בין הונגריה למדינת ישראל וידידות בין העם ההונגרי לעם היהודי. ביקור זה ומפגש זה ליד בית הכנסת הם הוכחה לידידות הזאת".

הגברת נתניהו בכיכר הגיבורים בבודפשט הונגריה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.