נתניהו: "בוז'י בוקר טוב!"(וידאו)

שוב עימות: ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום בכנסת בדיון בנושא "שתי מדינות לשני עמים", לבקשתם של 40 חברי כנסת, ועקץ את יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג באומרו כי הוא זיהה ראשון את סכנת הטרור. {קרב עקיצות}

שוב עימות: ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם היום בכנסת בדיון בנושא "שתי מדינות לשני עמים", לבקשתם של 40 חברי כנסת, ועקץ את יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג באומרו כי הוא זיהה ראשון את סכנת הטרור.

נתניהו אמר, "לפני שבע שנים בנאום בר אילן הבהרתי מה דרוש כדי להביא לסיום הסכסוך. עמדתי על שני עקרונות ייסוד, הראשון – הכרה הדדית והשני פירוז. הניסיון מלמד שרק צה"ל יכול להבטיח את הפירוז הזה".

"כולנו ראינו מה קרה ברצועת עזה, ישראל פינתה את השטח וקיבלנו בסיס טור. כולנו ראינו מה קרה בירושלים כשלא פעלנו בבית ג'אלה. לכן בכל הדיבורים על היפרדות עם או בלי הסדר, צריך להבין שאין היפרדות ביטחונית. ישראל חייבת להמשיך להיות הגורם שאחראי על הביטחון בשטח", הבהיר ראש הממשלה.

ראש הממשלה תקף את יו"ר האופוזיציה ואמר: "בוקר טוב בוז'י. אתם האחרונים לזהות את המציאות". "אני ממשיך לעמוד בתוקף על אותם שני עקרונות ייסוד – הכרה ופירוז", סיכם נתניהו, "הטרור לא נובע מכיבוש אלא מתרבות של מוות. מטרתו לא לשחרר מדינה אלא להרוס מדינה. הוא תוצאה של אידאולוגיה טוטליטארית".

לאחר דברים אלו של נתניהו עלה הרצוג לנאום. "הבטחת שאתה, 'מר ביטחון', חזק מול הטרור, הבטחת שתחסל את חמאס, הבטחת הרים וגבעות. מה מזה קיימת? אפס. אנו בעיצומה של אינתיפאדה שלישית עם עשרות הרוגים ומאות פצועים. התרעתי על זה גם כאן בפניכם חברות וחברי הכנסת שוב ושוב. אבל אדוני ראש הממשלה, אתה לא זז. אתה משותק מפחד. אתה לא יוזם. אתה רק משחק על זמן. והזמן פועל לרעתנו", אמר.

לדברי הרצוג, נתניהו לא מתכוון להיפרד מהפלסטינים. "אולי נקיף את המדינה בגדרות, אבל הפלסטינים יישארו בתוכנו. אתה לא רוצה להיפרד מהם. אתה פוחד מבנט ואלקין. גם 'בחיים עצמם' כשלת. המדינה תקועה וטובעת בבוץ כבר שבע שנים מאז שנבחרת. אין תקווה ואין סיכוי, רק ייאוש", אמר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.