נתניהו בועידת 'המודיע': "עולם התורה קם לתחייה בארץ ישראל" • וידאו

כינוס הכלכלה של עיתון 'המודיע' ננעל הערב כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע למתחם המאבוטח באולמי אווניו, בקריית שדה התעופה, זרק בדיחות חסידיות, והעריף שבחים על ראשם של החרדים, הרבה מחמאות אך בלי כותרות. צפו בנאום המלא

כינוס הכלכלה של עיתון המודיע ננעל הערב כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע למתחם המאבוטח באולמי אווניו בקריית שדה התעופה, והעריף שבחים על ראשם של החרדים, הרבה מחמאות אך בלי כותרות.

ראש הממשלה נתניהו דיבר על ההשתתפות של הציבור החרדי בשוק העבודה, על עולם התורה הפורח ועל הקשר החסידי.  בפתח הדברים  פנה ליצמן לראש הממשלה ואמר: "קיימת כל תג בהסכם הקואליציוני". הגיע הזמן גם לקיים את מה שחתמת על הסכם הדיור לציבור החרדי!

בנאומו בוועידת כלכלה ועסקים של עיתון המודיע במרכז הקונגרסים "אווניו" שבקריית שדה התעופה שיבח נתניהו את ליצמן: "השר ליצמן הוא שר בריאות מצוין. כל אזרחי ישראל אומרים את זה. אני שמח להיות כאן. בבציק עוזר מצוין לשר מוטי בריאות מצוין. יש לי גם שר פנים מצוין אריה דרעי שהוא גם חבר קבינט".

צפו בנאום המלא

נתניהו שיבח את דרעי: "דרעי הוא אדם מנוסה עם לב חכם ומוח חכם. אני מקשיב לדעתו בקבינט. יש לי גם ראש ועדת כספים מעולה. א"א להריץ מדינה וממשלה בלי כסף וח"כ משה גפני עושה את זה במיומנות. אני שמח מאוד להיות פה. ולדון בתורה ועבודה – יחד זה עסק טוב".

נתניהו העריף שבחים על עולם התורה,"נראה היה שעולם התורה חרב מן העולם. אני אומר לכם הוא לא חרב. עולם התורה קם לתחיה במדינת ישראל בארץ ישראל והנה הוא לפניכם. אני מעריך את עולם התורה. אני מבין את הקשר המתמשך של קיום העם. בלי רוח אין עם. עבודה לא צריך לבוא על חשבון התורה. אפשר גם וגם. אני מעריך את לימודי הישיבה ואני יודע את הפוטנציאל של לימוד בישיבה".

אנחנו עובדים יחד עם ראשי המפלגות החרדיות כשותפים אמיתיים. אנחנו לא אחים לצרה אלא אחים מבחירה. בממשלה מתעוררות בעיות מעת לעת ואז ר' יעקב ליצמן מעלה הצעה שאף אחד לא חשב עליה שמשנה את כל זווית הראייה והרבה פעמים זה הפתרון.

בנושא מצוקת הדיור אמר נתניהו: "כשאנחנו מוצאים פתרון לציבור החרדי זה פתרון דיור לכלל עם ישראל ובתוך זה גם הציבור החרדי. הרב ליצמן דיבר איתי על זה לפחות 5000 פעם והוא קודח לי חור בראש בכדי למצוא פתרון".

נתניהו המשיך בדבריו על עולם התורה: "רבים מעולם הישיבות יוצאים לעולם ההיטק. נשים חרדיות עובדות בשיעור העבודה של המגזר הכללי. אני מאמין בשילוב הזה ויודע עד כמה כישרוניים האנשים שיוצאים מהישיבות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.