נתניהו בחטמ"ר: "אנחנו יודעים היום יותר"- חמאס מאיים: "נפתח על ישראל את שערי הגיהנום" (וידאו)

נתניהו התייחס היום לחיפושים אחר החטופים ואמר: "אנחנו יודעים היום יותר ממה שידענו לפני ימים אחדים, אבל יש עוד דרך לפנינו וצריך להתאזר בסבלנות ובאורך רוח".

ששה ימים לאחר חטיפת הנערים על ידי ארגון חמאס, ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (חמישי) למאמצים לאיתור הנערים החטופים ולפעילות כוחות הביטחון בגדה המערבית, נתניהו אמר: "אנחנו יודעים היום יותר ממה שידענו לפני ימים אחדים, אבל יש עוד דרך לפנינו וצריך להתאזר בסבלנות ובאורך רוח".

במקביל, במסיבת עיתונאים בעזה אמר הערב דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי, כי הימים הקרובים יוכיחו שחמאס מסוגל להשיב עימות ושנתניהו יצטער על הצעדים שלו נגד חמאס ונגד העם הפלסטיני.  "אם ישראל תגרש את אנשי חמאס שעצרה במהלך המבצע, יפתחו על ישראל שערי הגיהנום".

נתניהו ערך ביקור בחטמ"ר יהודה, יחד עם שר הביטחון משה יעלון והרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ שם אמר את הדברים והוסיף . "המשימה הראשונה והעליונה שלנו היא להחזיר הביתה בשלום את איל, גיל-עד ונפתלי", אמר נתניהו, "עם ישראל כולו מאוחד בתמיכה במשימה הזו. אנחנו לא מרפים ממנה. כוחות הביטחון פועלים מסביב לשעון, הן בפעילות מודיעינית והן בפעילות מבצעית.

נתניהו הוסיף: "אנחנו פוגעים בחמאס ואנשיו הם אלה שחטפו את אנשינו. בשטח פועלים כוחות גדולים, הם עוצרים אנשי חמאס, הם סוגרים מוסדות חמאס ומחרימים כספי חמאס. ביממה האחרונה החזרנו לכלא יותר מ-50 אסירים ששוחררו במסגרת השבתו של גלעד שליט. זהו מסר רב עוצמה לכל מי שמבקש לפגוע בנו". לאחר מכן דיבר שר הביטחון יעלון אמר: "מבחינתנו זו משימה עליונה שמזיזה הצידה כל משימה אחרת. פגשתי אתמול את המשפחות. משפחות חזקות, משדרות עצמה. אני מקווה שנביא להסרת ספקות מוקדם מאשר במאוחר". מפקד החטמ"ר, תת-אלוף תמיר ידעי, הוסיף: "זה שבוע אנחנו נמצאים במבצע רחב היקף. במסגרת המבצע מתקיימים שני מאמצים מרכזיים – מודיעין ופגיעה בתנועת חמאס ובמעטפות הטרור שתומכות אותה. התמונות של הבנים ניבטות אלינו מבעד לכל מבע ומבעד לכל סמטה. בהזדמנות זו אני רוצה להביע הערכה לחיילי צה"ל ולשותפינו בשב"כ ובמשטרה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.