נתניהו ביטל את פגישתו עם שר החוץ הגרמני

במקום הפגישה עם נתניהו, שר החוץ הגרמני ייפגש עם ארגוני השמאל 'שוברים שתיקה' ו'בצלם'- בניגוד לדרישת נתניהו.{ משבר דיפלומטי}

משבר דיפלומטי  עם גרמניה: שר החוץ של גרמניה זיגמר גבריאל לא נענה לאולטימטום של ראש הממשלה והודיע כי  למרות דרישתו של נתניהו  שלא להיפגש עם אנשי שוברים שתיקה, הוא אכן ייפגש עם אנשי השמאל. בעקבות כך הודיע נתניהו כי  יבטל היום (שלישי) את הפגישה המתוכננת עמו.

במקום הפגישה עם נתניהו, שר החוץ הגרמני  ייפגש עם ארגוני השמאל 'שוברים שתיקה' ו'בצלם'- בניגוד לדרישת נתניהו.

בריאיון לרשת ZDF הגרמנית, הביע גבריאל תקווה כי הפגישה עם נתניהו תצא לפועל: "אני מתקשה לדמיין שהפגישה תבוטל, מכיוון שזה יהיה מצער מאוד".

הצעד של ראש הממשלה זוכה לגיבוי בימין מקיר לקיר. השר נפתלי בנט אמר, "אנחנו מגבים את ראש הממשלה נתניהו בהחלטתו בעניין ביקור שר החוץ הגרמני. 'שוברים שתיקה' הוא לא ארגון אנטי-נתניהו אלא אנטי צבא ההגנה לישראל".
"זה לא ראוי ששר זר שמבקר במדינה מסוימת ייפגש עם גורמים שפועלים נגד אותה מדינה. אנחנו לא היינו עושים את זה ומצפים מידידינו שלא יעשו את זה", אמר בנט.
השר לשעבר משה יעלון תמך גם הוא בצעדו של ראש הממשלה. "אני תומך בדרישתו של נתנהו משר החוץ הגרמני בעניין 'שוברים שתיקה'. המימון והבחישה של ממשלות אירופה בנושאים שכאלה, חוצה קווים אדומים ביחסים בין מדינות. ישראל איבדה את הסבלנות לתופעה שבה ממשלות מממנות, תומכות ומתערבות בפעילות ארגונים מסוג זה. הם לא עושים את זה כדי לעזור לנו, הם משתמשים בארגונים כמו 'שוברים שתיקה' כדי לחזק את הנרטיב הפלסטיני השקרי ולהחליש את מעמדה של ישראל בעולם".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.