נתניהו בישיבת הממשלה: "אנחנו תחת מתקפת סייבר גדולה, אך יודעים להתמגן"

"אנחנו בעיצומה של מתקפת סייבר עולמית, קרוב למאה מדינות נפגעו. עד לרגע זה בישראל לא היו שום פגיעות בתשתיות הקריטיות שלנו.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר היום בפתח ישיבת הממשלה השבועית ואמר:
"אנחנו בעיצומה של מתקפת סייבר עולמית, קרוב למאה מדינות נפגעו. עד לרגע זה בישראל לא היו שום פגיעות בתשתיות הקריטיות שלנו. הפגיעות האחרות מינוריות, אבל זה עד לרגע זה, וכל דבר יכול להשתנות. אנחנו הקמנו לפני כמה שנים את המערכת להגנה נגד מתקפות סייבר. הקמנו גם את הרשות להגנת סייבר מתוך ראיית הנולד, מתוך הבנה שיש כאן איום חדש שהוא עוד לפנינו, ואני יכול לבקש רק דבר אחד מאזרחי ישראל ומן החברות בישראל – להישמע להנחיות של הרשות להגנת הסייבר. עוד יהיו הרבה התפתחויות ונצטרך להשקיע עוד משאבים כדי להבטיח שמדינת ישראל, גם בצד הביטחוני שלה, ובמיוחד בצד האזרחי שלה, יהיו לה את ההגנות הדרושות נגד הסוג החדש הזה של מתקפות.
יש נגע נוסף, וזה נגע הביורוקרטיה ונגע עודף הרגולציה. הקמנו ועדת שרים בראשותי, יחד עם השרים ואנחנו מעת לעת נפגשים. אנחנו נשמע היום סקירה על הפעולות של המאמץ הממשלתי הזה שמוריד את יוקר המחיה, כותש, כמיטב יכולתנו, בסבך הרגולציה. בשנת 2016 החיסכון המוערך הוא של מיליארד ושלוש מאות מיליון שקל, אבל יש עוד עבודה גדולה לפנינו. אנחנו נמשיך לסרוק את משרדי הממשלה ונחתוך בביורוקרטיה שמכבידה על המשק ועל אזרחי ישראל.
אתמול, במוצאי שבת, היה אירוע מתועב בירושלים. פלג קיצוני, שולי אמנם, של החברה החרדית, פלג שמזוהה עם נטורי קרתא, שרף בובות של חיילי צה"ל עם מדים של חיילי צה"ל, עם דגלי ישראל, במטרה לפגוע בחיילים חרדים. הצעד הזה הוא מתועב. חיילי צה"ל שומרים על כולם, כולל על החרדים, כולל על האנשים הללו. אני מצפה, מבקש ודורש מכל מנהיגי הציבור להוקיע את המעשה המתועב הזה, ואני מבקש גם מן המשטרה למצוא את האחראים לו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.