נתניהו בישיבת הממשלה: "לא אתן לאף אחד לעשות לי פוטש"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה והזהיר את שר התחבורה ישראל כץ, "לא אתן לאף אחד לעשות לי פוטש". נתניהו המשיך ואמר: "שרים מתמנים כדי לפתור משברים, לא כדי ליצור אותם". צפו

בצל המשבר בין כץ לנתניהו והתחבורה הציבורית, התכנסה הבוקר (יום א') הממשלה לישיבה השבועית  בו ישבו  ראש הממשלה לצד יריבו שר התחבורה ישראל כץ .

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת הממשלה והזהיר את כץ, "לא אתן לאף אחד לעשות לי פוטש". נתניהו המשיך ואמר: "שרים מתמנים כדי לפתור משברים, לא כדי ליצור אותם".

 צפו באדיבות רשת

בעודו יושב לצד שר התחבורה ישראל כ"ץ, אמר כי "המשבר הזה כולו מיותר, לא היה לא צריך להגיע למצב כזה. כשצריך לבצע עבודות בשבת – הן מתבצעות. כשלא צריך – הן לא מבוצעות".

"אני מצפה בעניין הזה בשיתוף פעולה מלא עם כל השרים", המשיך. "השרים מתמנים כדי למנוע משברים, לפתור בעיות ולא לייצר אותן". נתניהו הוסיף כי "מאז יום שישי עוסקים בצמצום העומסים שנוצרו אמש והיום בשל העבודות".

בעוד ראש הממשלה נתניהו והשר אל כ"ץ המשיכו אתמול להטיח זה בזה האשמות סביב סערת העבודות, אמרו גורמים בליכוד כי האיום על פיטוריו של כ"ץ בהחלט מונח על השולחן. "רוב הסיכויים שכץ יפוטר בתום המשבר", העריכו גורמים בכירים בליכוד.

נתניהו התייחס בישיבת שרינו למשבר עם כץ ואמר "לפני חודש וחצי ישראל הזמין את כל החרדים אליו. הבטיח להם שהוא ידאג שלא יעבדו בשבת, אלא במצבים מצילי חיים. בינתיים היה ניסיון פוטש נגדי במזכירות שלא צלח, ואז מסתבר שעובדים בשבת ומנסים להסית את החרדים נגד הממשלה". נתניהו הבהיר: "לא אתן לאף אחד לעשות לי פוטש".

. שר הבריאות יעקב ליצמן לא התרגש מעומסי התנועה שנוצרו בעקבות המשבר "לא היה צריך להגיע לחילול שבת. פשוט חיללו את השבת",  ליצמן הסביר: "שמעתי חדשות באוטו גלי צה"ל, הכול זורם כרגיל. אפשר לבצע את כל עבודות הרכבת יחד, לא היה צריך להגיע לחילול שבת".

 

שר החקלאות אורי אריאל אמר : "אפשר למצוא תחליפים ואפשר לארגן את זה יותר טוב. כל העולם שומר על היום השביעי, אין סיבה שהעם היהודי לא ישמור".

בראיון לאולפן ynet יו"ר הקואליציה דוד ביטן טען שנתניהו החליט לפטר את השר כץ. "זאת אפשרות שיכולה להיות, אנחנו מנסים למנוע את זה אבל נכון לעכשיו לא מצליחים", אמר. "יש משבר אמון אמיתי, זו אופציה קיימת מבחינתו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.