נתניהו בלחץ: לחצים כבדים על ליברמן שלא ללכת לבחירות

נתניהו שחשב ללכת לבחירות בשל המתיחות עם לפיד, מנסה לבחון הקמת קואליציה צרה עם החרדים. נתניהו שומע את הקולות ואת הברקים, התקשורת והשמאל הישראלי חברו יחדיו נגד נתניהו מתוך מטרה למוטט את שלטונו ולהפיל אותו מכסא ראש הממשלה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נלחץ כנראה מנאום ה"מנותק" שנשא יאיר לפיד לעיני עם ישראל ומנסה למנוע ברגע האחרון בחירות.

נתניהו שחשב ללכת לבחירות בשל המתיחות עם לפיד, מנסה לבחון הקמת קואליציה צרה  עם החרדים. נתניהו שומע את הקולות ואת הברקים, התקשורת והשמאל הישראלי חברו יחדיו נגד נתניהו מתוך מטרה למוטט את שלטונו ולהפיל אותו מכסא ראש הממשלה.

בשמאל מתכוונים ללכת על קמפיין אגרסיבי נגד נתניהו תחת הכותרת " רק לא ביבי", או "המנותק", מיקוד הקמפיין  כנגד נתניהו ושטיפת המוח התקשרותית כנגד ראש הממשלה תוך הדגש על "נתניהו" עשוים להביא לקץ שלטונו של ראש הממשלה שחושש מבחירות.

נתניהו פנה לליברמן וביקש ממנו לשקול שוב את ישיבתו בממשלה  יחד עם החרדים ולהימנע מבחירות.

 

גורמים במפלגות החרדיות אמרו לקוקר כי בשעות האחרונות מופעלים לחצים כבדים על שר החוץ ליברמן מתוך מטרה שהאחרון יציל את נתניהו, חברי כנסת חרדים שוחחו  בשעות האחרונות עם ליברמן וניסו לדבר על ליבו, עד כה ללא תוצאות .

במקביל,  במפלגת יש עתיד טוענים היום (חמישי) כי בקואליציה ניסו לפלג את הסיעה על מנת להקים ממשלה בת 61 חברי כנסת, שלא תכלול את שר האוצר המפוטר יאיר לפיד. על פי הגורמים, בקואליציה הציעו לשר החינוך המתפטר שי פירון ולח"כים אחרים ביש עתיד להישאר בממשלה.

הגורמים הוסיפו כי פירון דחה את ההצעה ועדכן מיד את יו"ר יש עתיד, שר האוצר היוצא יאיר לפיד בנושא.

גורמים פוליטיים אחרים ציינו כי מטרת המהלך היא ליצור קואליציה של 61 חברי כנסת, יחד עם חלק מסיעת יש עתיד, התנועה וישראל ביתנו.

ממפלגת "יש עתיד" נמסר כי היוזמה לפילוג המפלגה היא "עוד ניסיון היסטרי ועלוב של הפוליטיקה הישנה כדי למנוע את מה שנתניהו פוחד ממנו – בחירות. ראש הממשלה בפאניקה. הוא יודע שהוא הולך לאבד את הכיסא שלו בבחירות הבאות ועושה כל מאמץ אפשרי למנוע אותן. מפלגת יש עתיד בשלמותה תמשיך לפעול, יחד, למען הציבור".

מלשכתו של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו נמסר בתגובה: "ראש הממשלה בנימין נתניהו אינו פועל לפלג את יש עתיד. מדובר בספין פוליטי עלוב המשקף את הפאניקה שאחזה בשר האוצר הכושל לפיד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.