נתניהו במכבש לחצים על דרעי: "זהו קרב חיי"

דרמה פוליטית לתוך הלילה: במהלך שעות אחר הצהרים, נתניהו ואנשיו הפעילו לחץ כבד על שר הכלכלה אריה דרעי לחתום על הסעיף שמעניק לו לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים ובכך לאשר את מתווה הגז. אך דרעי הבהיר כי גם אם הנושא יוחזר אליו – הוא לא יחתום

מבוכה לראש הממשלה: חודשיים לאחר כינון הממשלה, נתניהו נמצא עם הגב אל הקיר בקרב על העברת מתווה הגז בכנסת. לאחר שכחלון העביר את 'התפוח האדמה' הלוהט לידיים של דרעי – האחרון מצא את עצמו בפלונטר שהביאה לתפנית בעלילה.

דרעי שרצה להשיל מעליו את האחריות שרבצה על כתפיו, הכריז בישיבת הקבינט על העברת הסמכות לממשלה. אלא שכחלון שוב סיבך את דרעי כאשר סירב להצביע הערב בכנסת.

לפי שעה צפוי הדיון בכנסת להתחיל רק סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר וההערכה היא כי אם נתניהו יצליח לגייס רוב, הנושא יעלה להצבעה.אם לא יצליח לגייס רוב, ההצבעה לא צפויה להתקיים.

במהלך שעות אחר הצהרים, נתניהו ואנשיו הפעילו לחץ כבד על שר הכלכלה אריה דרעי לחתום על הסעיף שמעניק לו לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים ובכך לאשר את מתווה הגז. אך דרעי הבהיר כי גם הנושא יוחזר אליו – הוא לא יחתום. נתניהו קרא לשכתו את דרעי וביקש מדרעי לחזור בו, נתניהו הבהיר לו כי "מדובר בקרב חיו". דווח בגלובס.

לחץ כבד מופעל על השרים כחלון וגלנט בתקווה שישנו את את דעתם וישתתפו בהצבעה.

לעת עתה , יש רוב לאופוזיציה לאור ההעדרות השרים (כחלון וכץ) המקושרים עם הטייקונים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.