צפו: נתניהו בנאום בכנסת: "לא נגייס חרדים בכפייה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, משתתף בדיון במליאת הכנסת לאחר שאולץ לסור למליאה בשל   "40 חתימות"  של חברי הכנסת מהאופוזציה.

 נתניהו נשא נאום בו דיבר על המשבר הקואליציוני "גם לפני ארבע שנים עמדתי פה, בתחילת קדנציה, והסבירו לי שאוטוטו הקואליציה מתפרקת", הדף נתניהו את החיצים . "חשבתי שאולי הפעם הדוברים ייזהרו קצת בהערכותיהם". אמר ראש הממשלה והוסיף כי "לכל קואליציה חדשה יש חבלי לידה. ובכל זאת, בחודשים האחרונים עשינו את רפורמת השמיים הפתוחים, רפורמה בשוק הרכב, העברנו תקציב וגם אישרנו חוק חדש בעניין המסתננים".

  ראש הממשלה התייחס למשא ומתן עם הפלסטינים, קרא ליושב ראש הרשות אבו מאזן לשוב למשא ומתן ואז פנה אליו באנגלית כשציטט את ג'ון לנון: "Give peace a chance". חבר הכנסת ניסים זאב מש"ס התפרץ מיד לדבריו של נתניהו והשיב: "יש כאלה שלא מבינים מה אמרת, לא למדנו ליב"ה".

  ראש הממשלה התייחס גם לאישור הצעת חוק רפורמת הגיוס לחרדים בוועדה לשוויון בנטל. "זה דבר שאנו מחכים לו כבר 65 שנה ואני אומר לכם כי נעשה זאת תוך כיבוד הציבור החרדי, תוך הידברות כפי שכבר עשינו בארבע השנים האחרונות. אנחנו מתכוונים להמשיך בכיוון הזה בכבוד הדדי. הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה לקרוע את עצמנו לגזרים".

צפו בוידאו ראשוני הישר מהכנסת:

באדיבות ערוץ הכנסת

על ההבטחה שלא קוימה, למנות את משה כחלון לראש מנהל מקרקעי ישראל  אמר נתניהו כי "לפני הבחירות קיוויתי שנקבל יותר מנדטים ואז היינו לוקחים את משרד השיכון לליכוד ומנהל מקרקעי ישראל למשרד ראש הממשלה, זו הייתה התוכנית. מה קרה? קיבלנו פחות מנדטים והעברנו את משרד השיכון לחברינו בקואליציה".

על הנושא האיראני אמר נתניהו כי "איראן צברה עד היום יותר מ-180 ק"ג של אורניום מועשר לרמה של 20 אחוז. לפני קצת יותר משנה היו לה 110 ק"ג. הם עדיין לא חצו את הקו האדום שהצבתי בזמנו באו"ם, אבל הם מתקרבים לכך בשיטתיות. אני מבקש שאיש לא ישלה את עצמו, תוצאות הבחירות באיראן לא ישנו דבר ולצד מרוץ החימוש לפצצה האיראנית היא ממשיכה לחמש את סוריה, חיזבאללה, חמאס והג'יהאד האיסלאמי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.