נתניהו במסיבת עיתונאים: "בעיצומו של מבצע מורכב, צריכים להיערך לאפשרות שיקח זמן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו והתייחס למבצע להשבת הנערים החטופים ואמר במפקדת פיקוד מרכז: "אנחנו בעיצומו של מבצע מורכב ואנו צריכים להיערך לאפשרות שזה ייקח זמן. מדובר באירוע חמור ויהיו לו השלכות חמורות.

כמה ימים לאחר חטיפת הנערים ועדיין אין קצה חוט שיוביל לפתרון. היום התייצב  ראש הממשלה בנימין נתניהו והתייחס למבצע להשבת הנערים החטופים במפקדת פיקוד מרכז: "אנחנו בעיצומו של מבצע מורכב ואנו צריכים להיערך לאפשרות שזה ייקח זמן. מדובר באירוע חמור ויהיו לו השלכות חמורות. אנו פועלים ביחד באופן שקול, אחראי ונחוש מאוד. אנחנו מתמקדים בהשבת הנערים שנחטפו ואנו פועלים נגד החמאס. עצרנו יותר ממאה פעילי חמאס ואנו מבצעים פעולות נוספות שלא ארחיב עליהן את הדיבור".

"בימים האחרונים אנו רואים ניסיון לפתוח זירה בעזה והגבנו לירי הזה בעוצמה ובמקרה הצורך נגיב בעוצמה הרבה יותר גדולה. אני מבטיח שמי שינסה לפגוע באזרחי ישראל – ייפגע. אנשי כוחות הביטחון עושים עבודה טובה מאוד בשטח ועל כך תודתי ותודתם של כל אזרחי ישראל".

נתניהו הוסיף: "אני מבקש לפנות למשפחות היקרות הנפלאות של גלעד נפתלי ואייל, אני שוחחתי עם אנשים שביקרו אתכם ואני התרשמתי גם מהשיחות עמכם מהכוחות שלכם ברגעי הייסורים הללו. אני וכל אזרחי ישראל מחזקים אתכם בימים אלה, אנחנו עושים את כל המאמצים להחזיר את הבנים הביתה".

עוד אמר נתניהו: "לסיום אני רוצה לומר משהו לקהילה הבינלאומית. אני שוחחתי עכשיו עם מזכיר המדינה קרי, אמרתי לו שהערכתי את האמירה התקיפה שלו גם בגנות המעשה הנפשע וגם בזכותה של ישראל להגן על עצמה. שמעתי גם גורמים אחרים שאמרו דברים אתמול וזה חשוב, אבל אני מצפה מכל הגורמים האחראים בקהילה הבינלאומית שחלק מהם ממהרים לגנות אותנו על כל סגירת מרפסת בגילה, אני מצפה מהם שיגנו באופן תקיף ונחרץ את המעשה הנפשע של חטיפת הנערים. מי שמגנה את הטרור צריך לגנות אותו בכל מקום. אני מצפה להצטרפות של מדינות אחרות לגינויים אלה ולתמיכה במעשה ההגנה העצמית והלגיטימי של מדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.