נתניהו בקבינט: ישראל תמנע את הרחבת ההתנחלויות

ימי אובמה חוזרים: ראש הממשלה בנימין נתניהו עידכן הלילה (חמישי) את חברי הקבינט כי ישראל מתכוונת לרסן "באופן משמעותי" את הבנייה בהתנחלויות וזאת בשל הוראה מנשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

על פי החלטת הקבינט, ישראל תמנע מהרחבת התנחלויות קיימות ותמשיך לבנות רק בתוך השטח הבנוי הקיים

ראש הממשלה בנימין נתניהו עידכן הלילה (חמישי) את חברי הקבינט כי ישראל מתכוונת לרסן "באופן משמעותי" את הבנייה בהתנחלויות וזאת בשל הוראה מנשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

על פי החלטת הקבינט, ישראל תמנע מהרחבת התנחלויות קיימות ותמשיך לבנות רק בתוך השטח הבנוי הקיים – המשמעות היא חזרה לימי ההקפאה של אובמה.

מוקדם יותר אישר הקבינט להקים התנחלות חדשה למפוני עמונה ואפשר את קידום התכניות של 2,000 יחידות דיור בשטחים.

הפעם, הבית הלבן לא גינה בחריפות את הקמת ההתנחלות החדשה למפוני עמונה ואת אלפי יחידות הדיור שייבנו בגדה. יתרה מכך, בכיר אמריקני אמר לחדשות 2 כי "הבית הלבן מקבל זאת בהבנה" אך "מצפה למדיניות ריסון" עתידית.

גורם בכיר בבית הלבן אמר כי "הנשיא טראמפ הבהיר באופן פומבי ואישי את חששותיו בנושא ההתנחלויות. כפי שהבהרנו בעבר: ההתנחלויות אינן מכשול לשלום אבל בנייה עתידית בהן לא מסייעת להתקדמות התהליך. ממשלת ישראל הבהירה כי היא תכבד את החששות של הממשל וארה"ב מברכת על כך".
ואילו בימין חוששים שהבנייה שאושרה היא מעין "סוכריה" שנועדה להמתיק גלולה מרה יותר בעקבות הדרישה האמריקנית לרסן את הבנייה. ואכן, הלילה הקבינט ממש את חזון את אחרית הימים של אובמה – ההקפאה נמשכת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.