נתניהו: "בקרוב נפרסם הוכחות שהחמאס אחראי לחטיפה"

היום העשירי למבצע 'שובו אחים': ראש הממשלה נתניהו מתחייב הבוקר להציג בקרוב הוכחות למעורבות של החמאס בחטיפת הנערים: "אנחנו ממוקדים בהשבת החטופים ואנחנו גם ממוקדים במציאת החוטפים ובפגיעה בארגון שאליו הם שייכים", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית והתיחס למבצע שובו אחים ואמר "בסוף השבוע נפגשתי עם ההורים של הנערים החטופים, הבטחתי להם שאנחנו עושים ונעשה הכול כדי להחזיר את הבנים החטופים הביתה בשלום. אנחנו מצויים בעיצומו של מאמץ מתמשך וממוקד קודם כל בהחזרת הבנים הביתה. המאמץ הזה כרוך בחיכוך מסוים עם האוכלוסייה האזרחית ביהודה ושומרון, אין לנו שום כוונה לפגוע בזדון באף אחד אבל כוחותינו נוהגים בדרך הדרושה להגנה עצמית ומעת לעת יש קורבנות או יש נפגעים בצד הפלסטיני כתוצאה מפעולות ההגנה העצמית של כוחותינו.

נתניהו הוסיף: "אנחנו ממוקדים בהשבת החטופים ואנחנו גם ממוקדים במציאת החוטפים ובפגיעה בארגון שאליו הם שייכים. יש לנו הוכחות חד-משמעיות שמדובר בארגון החמאס. אנחנו מעבירים את ההוכחות הללו ואת המידע הזה לכמה מדינות בעולם. בקרוב המידע הזה יהיה נחלת הציבור, אני חושב שבאותו רגע יבחנו דבריו של אבו מאזן בסעודיה באופן מעשי. דבריו יבחנו לא רק ע"י הפעולות להשיב את הבנים הביתה אלא גם בנכונותנו לפרק את ממשלת האחדות עם החמאס שחטף את הנערים ושקורא להשמדת ישראל."

בתוך כך, מבצע 'שובו אחים' נכנס אל יומו העשיררי, כאשר לפי שעה לא ידוע על פריצת דרך של ממש במציאת החטופים. גם הלילה פעלו כוחות גדולים של צה"ל באזור יהודה ושומרון, פשטו על מוסדות חמאס ועצרו פעילי טרור.

מצה"ל נמסר כי במהלך הלילה נעצרו 9 אנשי חמאס ונסרקו מבנים רבים. מצה"ל נמסר כי הסיבה לירידה בכמות העצורים היא הרצון להתמקד בחיפושים עצמם. בשכם פלסטיני הלוקה בנפשו נורה ונהרג לאחר שרץ לעבר שוטרי מג״ב ולא עצר. במהלך המבצע עד כה נסרקו 1300 יעדי חמאס. בנוסף, נעצרו 350 פלסטינים, כ-250 מהם אנשי חמאס.

כמו כן פשטו כוחות צה"ל גם על חמישה ארגוני צדקה. לדברי קצין בצה"ל, מבדיקות שנערכו עד כה עלה כי ישנו קשר בין אותם מוסדות אזרחיים לפעולות חמאס.

במקביל, גיזרת הדרום ממשיכה להתחמם: בשעה 04:30 לפנות בוקר (ראשון) חדר מחבל חמוש ברימון מרצועת עזה. המחבל נתפס בין היישובים יתד לשדי אברהם שבעוטף עזה.

כוח צה"ל שהוזנק למקום העביר את המחבל לחקירה, במהלכה התברר כי הוא חצה את הגדר בדרום רצועת עזה.

בחסדי שמים בתקרית הזו לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מדובר צה"ל נמסר כי נסיבות האירוע מתוחקרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.