נתניהו לחדשות 2: "אולמרט ולפיד אשמים במשבר הדיור" (וידאו) • הראיון המלא

ראש הממשלה בנימין נתניהו בריאיון מיוחד לחדשות 2 מטיל את האחריות למשבר על קודמו בתפקיד, מותח ביקורת חריפה על השר המפוטר לפיד וקורא לקידום יוזמתו לשינוי שיטת הממשל. צפו בראיון המלא

ראש הממשלה בנימין נתניהו בריאיון מיוחד לחדשות 2 מטיל את האחריות למשבר על קודמו בתפקיד, מותח ביקורת חריפה על השר המפוטר לפיד וקורא לקידום יוזמתו לשינוי שיטת הממשל.

"למה מחירי הדירות התחילו לעלות? כי ממשלת אולמרט קיבלה החלטה שערורייתית להפסיק בנייה ותכנון באזור המרכז", אומר נתניהו. "התחלנו לטפל בזה לפני שנתיים אבל הטיפול נעצר כי קיבלנו מפלגת אווירה שהייתה גדולה מהמפלגה שלנו. לפיד עצר את ההחלטה לפנות את בסיסי צה"ל מאזורי הביקוש והייתי צריך לפטר אותו ולקבל את ההחלטה להמשיך".

גודלה של מפלגת יש עתיד בבחירות האחרונות הוא הוכחה ניצחת לטעמו של נתניהו לצורך לשנות את שיטת הממשל ולהעדיף בבחירות הקרובות הצבעה לאחת משתי המפלגות הגדולות. "אני חושב שהמינוי שלו נכפה עלינו במידה רבה", הוא אומר, "והדבר הנכון לעשות זה לתת כוח למפלגת השלטון".

ראש הממשלה הבהיר כי אינו פוסל ישיבה של לפיד ומפלגת יש עתיד בממשלה עתידית שיקים. "אני לא פוסל ולא מחרים, אבל לא חושב שהוא יהיה שוב שר אוצר, אם הציבור יעשה מה שאני חושב שהוא צריך לעשות בבחירות האלה", אומר נתניהו. את טענות לפיד לפיו הוא נהנתן ומושחת נתניהו מבטל על הסף: "אני חושב שזה פשוט נחות, זה לא רציני".

על הדיווחים לפיהם  תיק הביטחון הובטח לבנט , נתניהו מכחיש. "אין לנו שום הסכם, לא הבטחתי שום דבר", הוא מבהיר. "אני אקבע מי יהיה שר הביטחון, אני לא הולך לדרג מועמדים ואני חושב שיש לנו שר ביטחון יוצא מן הכלל". ומה לגבי האפשרות של ישיבה משותפת עם הרצוג ולבני בממשלה אחת? "אני חושב שחשוב לקבוע קודם מי מוביל", הוא אומר. "אני רוצה ממשלה רחבה אבל אני לא רוצה רוטציה".

צפו בראיון המלא

(באדיבות רשת)

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.