נתניהו ברקת ודנינו במסיבת עיתונאים: "נמנע אסון כבד" – וידאו ותמונות

 

 ראש הממשלה נתניהו דיבר היום בישיבה מיוחדת שנערכה בחפ"ק בעיירית ירושלים, נתניהו ישב לצידו של ברקת שלא הפסיק לגמור עליו את ההלל.

נתניהו לעומת זאת ספג ביקורת על הבדיחות שהריץ במהלך מסיבת העיתונאים.

 נתניהו פתח ואמר. אני מבקש בפתח דבריי להודות לאנשי כוחות הביטחון וההצלה שממשיכים גם בשעה זו, במזג אוויר קשה מאוד, כמעט בלתי אפשרי לפעול למען אזרחי ישראל ובשמם של כל אזרחי ישראל אני שולח תודה לכל האלפים שבקור העז הזה המשיכו וממשיכים לעבוד כפי ששמענו ברגע זה.

 

אני מאמין שבזכות התפקוד היעיל והתיאום היוצא מן הכלל בין כלל הגורמים ניצלו חיים רבים. אני מדגיש את ההבדל שדיברנו עליו עכשיו, שבמדינות אחרות היו הרבה מאוד אבדות בנפש בכל סופה כזאת ואני חושב שחלק מהיכולת שלנו כרגע, עד לרגע זה, להשיג את ההישגים שלנו, הדבר נובע גם משיתוף פעולה, משילוביות בין הגורמים השונים והרשויות השונות וצה"ל וכמובן שיתוף פעולה גם של האזרחים שמסייעים רבות לכוחות הביטחון וההצלה ועל כך תודתי.

 

מה אנחנו עשינו? קודם כל, נתנו עדיפות ראשונית ועליונה להצלת חיים וזה אומר קודם כל לטיפול בקשישים, בחולים, באנשים עם צרכים מיוחדים. אני ביקשתי לא רק לקלוט את בקשות העזרה אלא גם ליזום אותם וללכת לבתים משום שיכולים להיות, למשל, קשישים עריריים שאינם יוזמים פניה ולאט-לאט מצטנפים בתוך הקור ולכן יזמנו גם בירושלים, כפי שדיברתי איתך ניר פעמים רבות וגם בצפת, כשדיברתי היום עם אילן שוחט, ראש העירייה – ליזום אליהם, ביישובים יותר קטנים בדרך כלל יודעים, ביישובים עם אלפי אנשים לא יודעים. לכן, ביקשתי לעבור בית-בית כדי לראות שאין אנשים שנמצאים במצוקה ושנית, להיות מסוגלים להגיע לכל אזרח ואזרח שנמצא במצוקה. במדינת ישראל כיום אין אדם, אין בית שאי אפשר להגיע אליו מבחינת קשיי נגישות. אנחנו נגיע אליהם וכבר הגענו.

שיא הסערה מאחורינו אבל יש עוד משימות רבות לפנינו ולכן נמשיך גם במהלך כל הלילה וגם במשך שעות היום מחר בעבודה. תקלות יכולות עוד לקרות ולכן צריך להמשיך לנהוג באחריות ובזהירות. הצירים נפתחים בהדרגה ואני מצהיר, אני אפילו מפציר, שהנהגים ינהגו באחריות. זה עוד לא מאחורינו. צריך לנהוג בזהירות רבה, מה גם שנתבשרנו כאן על ידי החזאים שיכולה להיות קרה שתקפיא את הכבישים ואז אסונות יכולים להתרחש שלא לצורך.

 KBG_GPO0302 KBG_GPO0303 KBG_GPO0304 KBG_GPO0306 KBG_GPO0307 KBG_GPO0308

סגירת הצירים שבהחלטת המשטרה, המפכ"ל והשר לביטחון פנים היא חשובה, היא סייעה לנו רבות להימנע מקורבנות בנפש בדרכים וחשוב גם כמובן שעם פתיחתם ננהג בזהירות מרבית. היינו ערוכים כמו שמדינה צריכה להיות ערוכה לאירוע כזה שמתרחש כפי שהבינותי פעם בעשרות שנים, במועד כזה פעם ביותר ממאה שנה. מדינות שבהן סופות כאלה באות בתדירות גבוהה בהרבה משותקות לעתים לתקופות ארוכות יותר – אני שמח שזה לא המקרה כאן. אני דיברתי בסוף השבוע עם כל השרים הרבים שטיפלו בנושא, עם ראשי הרשויות, עם המפכ"ל, עם הרמטכ"ל, עם ראשי חברת החשמל – אני משבח את כולם על העבודה הטובה למען אזרחי ישראל.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אדם חצוף, קר ומנוכר, ראש הממשלה נתניהו. האיש חייב ללכת, בעוד ואלפי איש, פשוטו כמשמעו, נמצאים תקועים בכביש מספר אחד בישראל! הבן אדם יוצא זחוח למסיבת עיתונאים ושוכח מי הציל נפשות, שוכח להזכיר במילה אחת את רבבות המתנדבים בעם כל אירגוני ההתנדבות וה"צבא החרדי הענק", שיתבייש לו, ויילך לדרכו. בזמן שרבבות אנשים יושבים בבית מחוסריי חשמל ואמהות כורעות ללדת במכוניות ובמסוקי חירום הבן אדם מתיישב היום לדבר על מעון יוקרתי לראש הממשלה בסכום של שש מאות וחמישים מיליון דולר!!!!! שמעתם טוב??? כן!!! זה האיש, והוא חייב ללכת!!! שחצן מתנשא ובלתי מתחשב!!!! הביתה הרגע….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. מה עם כל המתנדבים? הצלה וכו' ראש הממשלה שכח אותם…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב