נתניהו: "האדמו"ר מגור מייחס חשיבות לבריאות הנפש" (וידאו)

היום (ד') יצאה לדרך הרפורמה בבריאות הנפש. בפתח דבריו היום בטקס במשרד הבריאות אמר נתניהו לסגן שר הבריאות ליצמן: "אתה נציגו של האדמו"ר מגור אתה בא מתוך המסורת והחשיבות שהוא מייחס לבריאות הנפש". צפו בוידאו

היום (ד') יצאה לדרך הרפורמה בבריאות הנפש ועל פיה תועבר האחריות הביטוחית של בריאות הנפש של תושבי ישראל ממשרד הבריאות אל קופות החולים. במסגרת העברת הסמכויות צפויות קופות החולים לקבל כמליארד ו-900 מיליון שקלים. כמו כן, תהיה השתתפות עצמית רבעונית של המטופלים.

[vimeo 132315360 w=500 h=281]

בפתח דבריו היום בטקס במשרד הבריאות אמר נתניהו: "יש פעולה אקטיבית שמוביל סגן שר הבריאות ליצמן, אתה נציגו של האדמו"ר מגור אתה בא מתוך המסורת והחשיבות שהוא מייחס לבריאות הנפש והנטייה הפרטית שלך שהיא במידה רבה אוניברסלית". פתח נתניהו.

נתניהו הוסיף: "בספר משלי נאמר שבריאות הנפש לא פחות חשובה מבריאות הגוף, ואנחנו יודעים שזה גם מבחן כללי, לא רק יהודי, לאיתנות של חברות, כיצד הן מתייחסות לאנשים שלוקים בפגיעות נפשיות", אמר נתניהו.

"במשטרים מסוימים דנים אותם למוות, להשמדה, והנאורות של חברה כמובן נבחנת ביכולת שלנו לטפל בהם, לעזור להם, כמו לחולים אחרים. לכולם יש נשמה, לכולם יש נפש שאנחנו צריכים לדאוג לסייע לבריאותה כמיטב יכולתנו. זה גם מבחן אנושי אמיתי".דברי נתניהו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מעניין למה הוא מייחס חשיבות: רמז "כיבוד אם".

    אריה רוטנברג |
    הגב