נתניהו הבוקר בישיבת הממשלה: "נגיב לכל ירי לשטחנו"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הכריז הבוקר בפתח ישיבת הממשלה: "נגיב על כל ירי לשטחנו".

"המזרח התיכון עובר תקופה רגישה ביותר, זעזועים ומהפכות בגזרות רבות", אמר נתניהו, "אין לנו עניין להיות חלק מהסכסוכים סביבנו, אבל אנחנו פועלים ומחויבים למנוע סכנות לביטחונה של ישראל. יש לנו מדיניות ברורה להגיב על ניסיונות תקיפה לשטחנו".

אחרי פרשת אי הכנסת הערבים לסופרלנד ופעולות "תג מחיר", הבטיח נתניהו לפעול בתקיפות נגד גילויי הגזענות. "אבקש לגנות בכל תוקף שתי תופעות שהיינו עדים להן לאחרונה: גזענות נגד ערביי ישראל ומעשי פורענות נגד פלסטינים, שלא הייתה בהם שום פרובוקציה ושום הצדקה. אנחנו דוחים בשאת נפש את שתי התופעות הללו ואנחנו נפעל באמצעי החוק והאכיפה שעומדים לרשותנו כדי לעצור את זה", אמר.

השר עוזי לנדאו הגיב לפרסום לפיו ראש הממשלה מעכב פרסום מכרזים בגילה ואמר כי הוא אינו מרוצה, בלשון המעטה. "אני חושב שצריך להמשיך והתנהל בדרך הנורמלית, ולא להתנות שום דבר במשא ומתן עם מישהו", אמר לנדאו, "בשביל מה להמתין? אנחנו ממתינים כבר שנים ארוכות. הקפאת הבנייה הייתה גול עצמי. לא רק גרמנו לכך שהפסקנו פעילות הגיונית וטבעית, אלא גם נטענו בלב הפלסטינים וידידינו מן המערב שאת התחושה שישראל יכולה לוותר עוד וויתור, שיביא לעוד התרחקות מהמשא ומתן. זו טעות שאסור לחזור עליה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.