נתניהו הורה: בידוק ידני פרטני בהר הבית

ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה  הבוקר על בדיקות ידניות פרטניות למתפללים המוסלמים בהר הבית. הבית הלבן שיגר הודעה ברכה לישראל על הסרת המנגנומטרים

בצל הביקורת החריפה על החלטתו  להסיר את המנגנומטרים, ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה  הבוקר על בדיקות ידניות פרטניות למתפללים המוסלמים בהר הבית.

בעקבות החלטת ישראל הבית הלבן פרסם הודעה הבוקר (רביעי) בה הוא משבח את החלטת ישראל להסיר את אמצעי הבידוק בהר הבית

בהודעת ארה"ב נכתב: "אנו מריעים למאמצים הישראליים לשמור על הביטחון במקום תוך קיום פעולות להורדת המתח באזור". הגיבוי האמריקני מגיע על רקע מה שנתפס כמורת רוח בקרב הציבור הישראלי מהמהלך. בסקר שפורסם בחדשות 2 ענו 77% מהנשאלים כי הם סבורים שההחלטה להסיר את הגלאים נתפסת כהתקפלות של ישראל.

אתמול פורסם בערוץ 2 כי לקראת הדיון המכריע בקבינט על הסרת המגנמוטרים, צה"ל והשב"כ הגיעו לדיון כשהם מצויידים  עם התרחישים הביטחוניים שזיעזעו את כל יושבי הקבינט.

שרים בכירים טוענים כי מעולם לא נתקלו ב"תחרישי אימים כאלה כפי שהוצגו בקבינט.

בכירי השב"כ הציגו תרחיש ראשון שלפיו  תפרוץ אינתיפאדה חדשה. ואם לא די בכך, ארגון התנזים של פת"ח יחזור לפעולה, במיוחד באזור חברון, 14 שנה אחרי שחדל מלעסוק בטרור.

תרחיש נוסף הוצג לחברי הקבינט לפיו  השארת הגלאים והמצלמות בהר הבית תפריע למאבק מול חיזבאללה בצפון. תרחיש רביעי הוא  שהעולם המוסלמי כולו, מאירן ועד טורקיה יקומו על ישראל

כאמור, בעקבות החלטת הדרג המדיני, משטרת ישראל הסירה את גלאי המתכות שהוצבו במבואות הכניסה להר הבית כמענה אבטחתי לאחר פיגוע הטרור בו נפלו בעת מילוי תפקידם שני שוטרי משטרת ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.