נתניהו הורה למנוע עליית פוליטיקאים יהודים להר הבית

נתניהו קיבל את המלצת המועצה לביטחון לאומי והורה למשטרה למנוע עליית ח"כים ושרים יהודים להר הבית. ביקורת בממשלה על ההחלטה. השר אלקין: "מדוע זה לא כולל את הח"כים מהרשימה המשותפת שמשלהבים ומסיתים את ההמון בהר". השר אריאל: "הנחיה לא מקובלת. אבקש הבהרות מנתניהו"

ההתמודדות עם גל הטרור: ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה למנוע את עלייתם של שרים וחברי כנסת להר הבית כדי להרגיע את האווירה הנפיצה באזור וכדי להעביר מסר לעולם לפיו ישראל אינה מעוניינת לשנות את הסטטוס קוו באזור.

ע"פ הפרסומים, ההוראה חלה רק על ח"כים ושרים יהודים ולא על ח"כים ערבים.

בתוך הממשלה נמתחת ביקרות חריפה על ההחלטה. שר הקליטה והשר לענייני ירושלים, זאב אלקין, תקף הבוקר בראיון לגל"צ את ההחלטה ואמר: "אפשר להבין את ההיגיון למה בסיטואציה הזאת לא כדאי ששרים או חברי כנסת יעלו להר הבית; יש רק דבר אחד שלא ברור לי בהחלטה הזאת – וזה למה זה לא כולל את הח"כים מהרשימה המשותפת".

"אין מישהו שמסית יותר גם תוך כדי העלייה להר הבית וגם בשוטף מחברי הכנסת מהרשימה המשותפת. הם משלהבים את ההמון ומתנגשים עם המשטרה בהר הבית", הוסיף אלקין.

ואילו מהשר אורי אריאל נמסר: "ההודעה לא הגיעה אל השר ישירות אלא דרך התקשורת…השר מתכוון לשוחח בנושא עם ראש הממשלה ולקבל הבהרות. בכל מקרה נושא ההפרדה בין ח"כים יהודים לערבים הוא דבר לא מקובל ובלתי נתפס בעליל והדבר יובהר לראש הממשלה בתקיפות"

זועם על ההחלטה. השר אורי אריאל. צילום: פלאש 90
זועם על ההחלטה. השר אורי אריאל. צילום: פלאש 90

בתוך כך, ביקורו של נתניהו בגרמניה, שתוכנן להתקיים מחר, בוטל בשל המצב הביטחוני. ראש הממשלה מסר לקנצרלית גרמניה אנגלה מרקל כי האירועים האחרונים מונעים ממנו להגיע לברלין כמתוכנן.

אמש התייחס נתניהו לאירועים האחרונים ואמר: "אנחנו עדיין בעיצומו של גל טרור. המטרה של הטרור היא לזרוע פחד, והצו הראשון כדי לנצח את הטרור הוא לגלות קור רוח וחוסן אישי ולאומי. כבר ידענו תקופות קשות מאלה, וגם על גל הטרור הזה אנחנו נתגבר בנחישות, באחריות ובאחדות".

נתניהו הוסיף: "במלחמה בטרור, האזרחים נמצאים בחזית ונדרשת ערנות מרבית גם מהם. אני מבקש לשבח את קור הרוח ואומץ הלב שגילו אזרחי ישראל בימים האחרונים וגם ביום הזה, בירושלים ובקריית גת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.