נתניהו הזהיר את פוטין: "ישראל מוכנה לפעולה צבאית"

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס' ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין כי ישראל מוכנה לפעול באופן חד-צדדי כדי למנוע את השליטה האירנית בגבול הגולן

בשביל מה הטריח עצמו ראש הממשלה לנסוע עד מעון הקיץ של פוטין בסוצ'י ליד רומניה?, על פי הדיווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס' ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר את נשיא רוסיה ולדימיר פוטין כי ישראל מוכנה לפעול באופן חד-צדדי כדי למנוע את השליטה האירנית בגבול הגולן.

עדכון קצר מסוצ׳י בתום פגישתי עם הנשיא פוטין >> (וידאו: איתי בית און, לע״מ)

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום רביעי 23 אוגוסט 2017

בסוכנות הידיעות רויטרס נכתב כי הפגישה נקבעה לפי נתניהו עקב המציאות המשתנה המהירות בסוריה.

נתניהו, הסביר בשיחה עם עיתונאים בתום הפגישה כי "מה שחדש הוא הניסיון האיראני להתבסס עם צבא בסוריה, להשתלט על סוריה, לעשות לבנוניזציה של סוריה".

נתניהו שחוזר לישראל יפגוש בישראל את חתנו ויועצו של הנשיא ג'ארד קושנר, השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט ודינה פאוול.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין:"שוחחתי היום כאן בסוצ'י, על שפת הים השחור, במשך כשלוש שעות עם הנשיא ולדימיר פוטין. רוב השיחה דנה בניסיון של איראן להתבסס בסוריה במקומות שדאע"ש מובס ויוצא מהם. הניצחון על דאע"ש זה דבר מבורך, הכניסה של איראן זה דבר לא מבורך, שמסכן אותנו ולדעתי מסכן את האזור ואת העולם.

אני הבעתי בפני הנשיא פוטין דברים מאוד ברורים לגבי עמדותינו בעניין הזה והעובדה שזה לא קביל עלינו. אני יכול לומר לגבי הפגישות בעבר עם הנשיא פוטין שכל שיחה כזאת שירתה את ביטחון ישראל ואת האינטרסים הישראלים, אני מאמין שגם את האינטרסים של רוסיה. על סמך השיחה הזאת היום אני חושב שאני יכול לומר את אותם דברים גם עליה".

אבל בינתיים,אלפי לוחמים בגיבוי איראני מתקדמים במרכז סוריה מזרחה, לעבר גבול עיראק – בכדי להשיג את המסדרון היבשתי שלו הם נלחמו כל כך הרבה זמן. המסדרון יאפשר תנועה חופשית ללוחמים בין איראן, עיראק, סוריה ולבנון – וכן הזרמת כלי נשק לדמשק ולחיזבאללה.

"המטרה שלנו היא להסיר כל מחסום בין סוריה לעיראק, כל הדרך לביירות", אמר ג'פר אל חוסייני, מהמיליציה העיראקית שפועלת בשירות צבא אסד. הוא הוסיף כי , "ההתנגדות קרובה להשיג את מטרתה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.