נתניהו: "המו"מ לא יהיה קל – אבל אנחנו נכנסים אליו בתקווה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה כי "המשא ומתן עם הפלסטינים לא יהיה קל אבל אנחנו נכנסים אליו ביושר, בכנות ובתקווה".

נתניהו הוסיף כי הוא מקווה שהתהליך יתנהל בצורה אחראית, רצינית ועניינית. "אני חייב להגיד שלפחות בשלבים הראשונים הוא יתנהל גם בצורה דיסקרטית", אמר.

נתניהו אמר כי "השותפים שלנו למשא ומתן יצטרכו לעשות ויתורים שיאפשרו לנו לשמור על הביטחון שלנו ועל האינטרסים החיוניים והלאומיים שלנו".

במהלך סוף השבוע נשמעו במערכת הפוליטית תגובות מעורבות לחידוש המו”מ המדיני. שר הכלכלה נפתלי בנט תקף את ההסכמה, עליה דווח, לבצע הקפאת בנייה בשטחים. הוא אמר כי “נעמוד על כך שנמשיך לקיים חיים תקינים ולהמשיך את הבנייה בירושלים וביהודה ושומרון. ההיסטוריה לימדה אותנו שבניה מביאה חיים, ופינוי יישובים מביא טרור”.

חבר מפלגתו של בנט, השר אורי אריאל, התייחס גם לדיווחים לפיהם ישראל הסכימה לשחרר אסירים “כבדים”. “אם הפרסומים על הסכמה לתנאים מוקדמים נכונים”, אמר, “מדובר בטעות קשה המצטרפת להחלטה על שחרור מחבלים המסכנת את ביטחון ישראל. לא אתן יד בשום פנים ואופן למעשה לא מוסרי ולא יהודי שיאפשר הקפאת בנייה בירושלים ובהתיישבות״.

מנהיג ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן, אמר כי ״חשוב לנהל משא ומתן, וחשוב עוד יותר שהמשא ומתן יתנהל על בסיס המציאות וללא אשליות. אמרתי כבר פעמים רבות שהסכסוך הישראלי-פלסטיני אינו ניתן לפתרון, לפחות לא בשנים הקרובות, ומה שכן ניתן וחשוב לעשות הוא לנהל את הסכסוך״.

מנגד, שר האוצר יאיר לפיד דווקא תמך במהלך בעמוד הפייסבוק שלו. “אנחנו צריכים לגשת לתהליך הזה באומץ – על בסיס פתרון שתי המדינות – מפני שאסור לנו להיכנע לייאוש, להרמת הידיים, לכל מי שאומר לנו ש’אין מה לעשות’”, כתב.

שרת המשפטים ציפי לבני, הממונה על המשא ומתן עם הפלסטינים, אמרה אתמול בראיון לערוץ 2 כי תנאי הכניסה למשא ומתן “נכונים ושומרים על האינטרסים, ונכון לסיכומים של אתמול אין שום סיבה לאיזושהי מפלגה ציונית להגיד לא”. יו”ר האופוזיציה שלי יחימוביץ’ הדגישה כי “אין להסתפק בחידוש המשא ומתן, אלא לעשות הכל כדי לחתור לקראת הסדר של ממש”. היא הביעה תקווה שראש הממשלה נתניהו יתמוך בפתרון שתי המדינות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.