נתניהו המריא לסין: "לא מקובל עלינו שלא מקיימים את ההסכם הקואליציוני"

כשברקע המתיחות הגואה בקואליציה סביב התאגיד, המריא לפנות בוקר (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו לסין.
טרם עלייתו למטוס התייחס ראש הממשלה למשבר בקואליציה. צפו.

כשברקע המתיחות הגואה בקואליציה סביב התאגיד, המריא לפנות בוקר (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו לסין.
טרם עלייתו למטוס התייחס ראש הממשלה למשבר בקואליציה.

"ממשלה מתקיימת על סמך הסכמים קואליציונים. בהסכם הקואליציוני נקבע במפורש שכל המפלגות מחויבות להחלטות של הליכוד, שלנו, בנושאי התקשורת, לרבות סגירת התאגיד. האירוע היחידי היה סביב שאלת התקציב", הצהיר נתניהו.
הוא סיפר כי "בישיבה עם עובדי רשות השידור, ואני חייב להגיד לכם ישיבה מרגשת, קורעת לב, התברר לי שאין שום בעיה תקציבית".
"קודם כל, התקציב של רשות השידור, ההוצאות בפועל שלהם בשנה הזאת פחותות מהתקציב המיועד של התאגיד והם גם מוכנים להתייעל עוד. בם הבטיחו שכך יהיה. ולכן האגרה בוטלה, אין בעיה תקציבית – בשביל מה צריך את התאגיד הזה? לשלוח מאות משפחות הביתה ערב פסח, בשביל מה?", תהה ראש הממשלה.
הוא אמר כי על כל מפלגות הקואליציה להיות מחוייבות להסכם הקואליציוני. "לא יכול להיות מצב שאנחנו בליכוד עם 30 מנדטים מכבדים את כל הסעיפים הקואליציונים של מפלגות קטנות, גם בנושאים שאנחנו לא מסכימים כמו מס על דירה שלישית שכל הליכוד התנגד לו אבל כיבדנו את זה כי יש הסכמים, וכשבאים הסעיפים שלנו, שהם חשובים לליכוד ולי, את זה לא מכבדים. זה לא מקובל עלינו".
נתניהו התייחס גם לביקור המדיני הנוכחי. "אני יוצא עכשיו לביקור בסין בהזמנת ממשלת סין. אני אפגש שם עם הנשיא, עם ראש הממשלה. אנחנו נציין 25 שנים לכינון היחסים בין ישראל למעצמה הגדולה הזאת. בנוסף לזה אני אהיה נוכח בוועידת חדשנות בסין".
"ישראל היא מדינה מאוד מבוקשת כפי שאתם יכולים ללמוד מהביקורים האחרונים בוושינגטון, במוסקבה ובמדינות רבות אחרות ועכשיו גם בסין", סיכם ראש הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.